مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » MWC 2019: هواوی Mate X، دومین اسمارت‌فون خم‌شونده دنیا، را معرفی کرد

MWC 2019: هواوی Mate X، دومین اسمارت‌فون خم‌شونده دنیا، را معرفی کرد

گوشی‌های خم‌شونده با طراحی ویژه‌شان فرصت‌های جدیدی در اختیار سازندگان قرار می‌دهند. اگر چه با توجه به ترکیبی بودن این محصولات و قابلیت تبدیل به تبلت، طبیعتا قیمت بالایی نسبت به دیگر دستگاه‌های هوشمند دارند؛ اما همین امر باعث افزایش درآمد و سودآوری شرکت‌های تولیدکننده در بخش محصولات رده بالا می‌شود. پتنت‌هایی که در زمینه نمایشگرهای انعطاف‌پذیر به ثبت رسیده، نشان‌دهنده خلاقیت نامحدودی است که می‌تواند در این عرصه وجود داشته باشد. حال از کنگره جهانی موبایل، بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعت دستگاه‌های همراه، برای معرفی محصول جذاب خود استفاده کرده است.

Introducing Huawei Mate X

هنوز هفت روز از معرفی سامسونگ سپری نشده، اما به سیاق سال‌های اخیر، رقیبی چینی با ضخامت کمتر، صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، حاشیه‌های باریک‌تر و ظرفیت باتری بیشتر در بازار ظاهر شده است! این اسمارت‌فون کهنام دارد، در جریان MWC 2019 معرفی شده است و از مهم‌ترین ویژگی‌های آن می‌توان به برخورداری از ارتباطات نسل پنجم، باتری 4,500 میلی‌آمپر ساعتی و پردازنده 7 نانومتری اشاره کرد. به علاوه، هواوی برای طراحی دوربین‌های این گوشی، همچنان از همکاری شرکت آلمانی لایکا بهره برده است.

Introducing Huawei Mate X

نخستین اسمارت‌فون خم‌شونده هواوی در برخی موارد به محصول سامسونگ برتری دارد. نخستین برتری Mate X نسبت به گلکسی فولد به صفحه‌نمایش و حاشیه‌های اطراف آن باز می‌گردد. علاوه بر بزرگ‌تر بودن اندازه نمایشگر این محصول در حالت تبلت و گوشی، حاشیه‌های پنل Mate X کمتر از گلکسی فولد است. در واقع محصول جدید هواوی، مجهز به صفحه‌نمایش FullView با حاشیه‌هایی است که تا حد ممکن کاهش یافته است.

Mate X از نظر زبان طراحی با گلکسی فولد متفاوت است. اسمارت‌فون خم‌شونده سامسونگ به شکل کتاب طراحی شده و دارای صفحه‌نمایش داخلی 7.3 اینچی است که پس از خم شدن به داخل، گوشی هوشمندی با نمایشگر خارجی 4.6 اینچی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. اما نخستین محصول خم‌شونده هواوی، در حالت گشوده، تبلتی با صفحه‌نمایش 8 اینچی، نسبت تصویر 8:7.1 و رزولوشن 2480×2200 پیکسل است که وقتی به خارج تا می‌شود، نمایشگری 6.6 اینچی با وضوح 2480×1148 پیکسل در یک طرف و پنلی 6.38 اینچی با رزولوشن 2480×892 پیکسل در بخش پشتی قرار می‌گیرد که این دومی به عنوان نمایشگر ثانویه کاربرد دارد. گفتنی است که پنل هر سه نمایشگر با فناوری OLED ساخته شده است.

Introducing Huawei Mate X

عرض این دستگاه 295 گرمی در وضعیت گشوده، 146.2 میلی‌متر و در حالت بسته 78.3 میلی‌متر است و 161.3 میلی‌متر ارتفاع دارد. Mate X، به عنوان باریک‌ترین دستگاه خم‌شونده دنیا، در حالت تبلت 5.4 میلی‌متر است که حتی از گلکسی تب S5e با ضخامت 5.5 میلی‌متر و آی‌پد پروی 11 اینچی اپل با ضخامت 5.9 میلی‌متر هم کمتر به نظر می‌رسد. البته ضخامت آن در محل قرارگیری دوربین‌ها بیشتر است و به 11 میلی‌متر می‌رسد.

درباره مهندس رضا نقاش زاده

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir