مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » مراقب بد افزار مکالمه تصویری تلگرام باشید

مراقب بد افزار مکالمه تصویری تلگرام باشید

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: به تازگی بد‌افزار موبایلی با عناوین مختلف از جمله مکالمه تصویری تلگرام‌، مکالمه صوتی تلگرام و یا پول دیجیتال تلگرام، مکان‌یاب و … از سوی مجرمین ایجاد گردیده که با آلوده کردن تلفن‌های همراه هوشمند اقدام به ارسال گسترده پیام برای مخاطبین قربانی می‌نماید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رسانی پليس فتا اظهار کرد: با بررسی‌ها و رصد کارشناسان پلیس فتا استان کرمانشاه  در آدرس این بدافزارها کلمه  telgram مشاهده می‌شود که فیشینگ و جعلی بوده زیرا کلمه صحیح telegram  می‌باشد.

وی تصريح‌ كرد:  این بد‌افزار ضمن دست‌کاری در اطلاعات اکانت تلگرام افراد قربانی‌ برای تمامی مخاطبین فرد پیام ارسال می‌کند و آنان را ترغیب به نصب بد‌افزار می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با توجه به این‌که قربانی ابتدا  پیام تبلیغاتی‌ را از طریق دوستان خود دریافت می‌کنند باعث شده کاربر ‌به موضوع اعتماد کرده  و با نصب بد‌افزار  در دام مجرم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این بد‌افزار ممکن است پس از نصب خود را مخفی نماید، در خصوص راه حذف آن گفت: برای حذف آن باید در قسمت تنظیمات گوشی بخش برنامه‌ها و حذف برنامه نصب شده اقدام کرد، در غیر این صورت به طور نامحدود به کار خود ادامه می‌دهد و امکان آسیب رساندن به اطلاعات، محتوا و سرقت شماره تلفن‌های فرد قربانی را داراست.

سرهنگ کریمی تاکید کرد: از هموطنان عزیز درخواست داریم که به تبلیغاتی که برایشان ارسال می‌شود توجه نکنند و اگر قصد نصب برنامه‌ای را دارند حتما به ادرس آن توجه نماید.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان گفت: کاربران عزیز در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش تماس با ما در میان بگذارند.

درباره مهندس محسن امام

مدیر سایت آل دیجی کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار مولف کتاب خروج از ورشکستگی مالی مولف کتاب درآمد زایی با اینستاگرام عضو پیوسته انجمن بازاریابی ایران مشاور کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت عمده تماس با 06132223952