مطالب داغ
صفحه اصلی » ترقند » پسورد نا امن ممنوع

پسورد نا امن ممنوع

در ژوئن ۲۰۰۷ بود که National Institute of Standards and Technology دستورالعملی را برای وبسایت ها منتشر كرد که طبق آن کاربران از انتخاب پسورد های تکراری و قابل حدس منع می شدند و راهنمایی های لازم جهت انتخاب پسورد های یکتا برای کاربران الزامی بود.

اما متاسفانه همچنان بسیاری از وبسایت ها از این دستورالعمل استفاده نمی کنند و کاربران بدون توجه به اینکه پسورد هایشان کاملا قابل حدس زدن و تکراری است اقدام به انتخاب این رمز عبور ها می کنند.

جستجو پسورد لو رفته

جستجو پسورد لو رفته

راهکاری ساده ای که از سوی موسسه NIST هم پیشنهاد شده کاملا مربوط به مخاطبان است. کاربر با نوشتن رمز عبور متداولش در این وبسایت می تواند ببیند که در میان ۳۰۶ میلیون رمز ثبت شده و لو رفته چند نفر مشابه او پسورد‌شان را انتخاب کرده اند!

Tory huntتوسعه دهنده  Have i been pwned تمام دیتای این وبسایت را به رایگان برای دانلود قرار داده تا توسعه دهندگان به آسانی بتوانند آن را بررسی و در سیستم های طراحی شده توسط خودشان تعبیه کنند.

کشف و مشاهده گذرواژه های تکراری کار بسیار جالب و هیجان انگیزی است،اما ذكر اين نكته قابل تامل خواهد بود كه اگر پسورد خود را وارد كنيد آنگاه يك بانك اطلاعاتي از پسوردها در اختيار سايت مورد نظر قرار ميگيرد كه ميتواند در هك كردن موارد امنيتي استفاده شود كه جاي كمي تامل دارد.

درباره مهندس محمد برزگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.