مطالب داغ
باتري
باتري

محققین دانشگاه واشنگتون موفق به توسعه اولین تلفن همراه بدون باتری شده اند. کاربر نیازی به شارژ کردن تلفن همراه طراحی شده ندارد، چرا که این گوشی انرژی مورد نیازش را از صدا و نور اطراف کسب می‌کند!

شيم گلكوتا، استادیار دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی پل جی آلن در دانشگاه واشنگتون می‌گوید: “تلفن همراهی که در این پروژه توسعه یافته تقریبا عملکردی کامل دارد و نیازی به اتصال انرژی ندارد!”

محققان برای به صفر رساندن قدرت مورد نیاز در این تلفن همراه ایده جالبی را توسعه داده اند: تبدیل سیگنال‌های صوتی آنالوگ به داده‌های دیجیتال. بر اساس پستی که در صفحه رسمی‌دانشگاه منتشر شده فرایند فوق انرژی بسیار زیادی را صرف می‌کند و طراحی تلفن همراهی که بتواند این پروسه را پشتیبانی کند تاکنون تقریبا درصدی معادل صفر برآورد می‌شده است!

 برای حل مشکل فوق ایجاد ارتعاش تنها راه حل محققان برای ایجاد صدا در بلند گو و همچنین در میکروفن به حساب می‌آید. اما متاسفانه این طراحی نیاز به این دارد که همزمان تنها یکی از این دو المان فعال باشند و این ایده تلفن همراه طراحی شده را تبدیل به یک walkie-talkie می‌کند تا یک تلفن همراه!تلفن همراه توسعه یافته کنونی انرژی مورد نیازش را از سیگنال‌های رادیویی اختصاصی دریافتی از ایستگاه برنامه ریزی شده و همچنین سلول‌های خورشیدی دریافت می‌کند! محققان بر این باورند که می‌توان ایستگاه‌های رادیویی و روتر‌های WiFi را به گونه ای توسعه داد که تلفن‌های همراه را از اتصال باتری بی نیاز کنند.

درباره مهندس محمد برزگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت عمده تماس با 06132223952