مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » گوگل ایرادهایی را از سیستم عامل اپل افشا کرد

گوگل ایرادهایی را از سیستم عامل اپل افشا کرد

گوگل مدتی است که به انتشار معایب محصولات رقیبان خود می پردازد و اکنون به سراغ اپل و سیستم عامل این کمپانی پرطرفدار رفته و یک سری از مشکلات این سیستم عامل را افشا کرده است.

گروهی از متخصصان امنیتی کمپانی گوگل پروژه جدیدی با نام Project Zero را آغاز کردند که به بررسی سیستم عامل های مختلف کمپانی های بزرگ و رقیب گوگل می پردازد و در صورتی که این کمپانی ها بعد از 90 روز مشکلات را رفع نکنند، آنها را افشا می کند. اکنون این متخصصان به سراغ سیستم عامل OS X اپل رفته اند.

نخستین آسیب‌ پذیری، OS X networkd “effective_audit_token می باشد که سوءاستفاده از فرامین شبکه‌ای را برای نفوذ به سیستم عامل OS X Yosemite ممکن می‌ کند. آسیب پذیری بعدی مربوط به هسته اصلی سیستم عامل است و OS X IOKit  نام دارد و مشکل سوم هم، خرابکاری در حافظه هسته اصلی سیستم عامل را امکان پذیر می کند.

هکرها با استفاده از این مشکلات، می توانند سطح دسترسی خود را در سیستم های مک ارتقا داده و درنتیجه کنترل کامل رایانه های هک شده را در دست بگیرند.

گوگل در موقع انتشار این بیانیه، مدعی شده که مشکلات موردنظر را به اطلاع اپل رسانده است، ولی این کمپانی برای برطرف کردن این آسیب پذیری ها کاری انجام نداده است، پس بنابراین گوگل مجبور به اطلاع رسانی عمومی در این زمینه شده است.

درباره سجاد قلمبر

سجاد قلمبر هستم متولد 14 فروردین 73 دانشجوی رشته معماری در دانشگاه علمی کاربردی اهواز. توسعه دهنده وب و رابط کاربری(User Interface) و علاقه مند به طراحی گرافیک هستم و همیشه به دنبال سبک و مُتدهای جدید دیزاین. فوق العاده عاشق موزیک اینسترومنتال (بی کلام) و کارهای دَن گیبسون ، سکرت گاردن ، ونجلیس و شلتر پوینت رو دنبال میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir