مطالب داغ
صفحه اصلی » ترقند » گوگل، کپچا را کنار می‌گذارد

گوگل، کپچا را کنار می‌گذارد

گوگل، کپچا را کنار می‌گذارد

مدت زیادی است که کاربران اینترنت با کپچا (CAPTCHA) که نوعی مدل برای شناسایی کاربران واقعی از سیستم‌های SPAM یا نفوذی است، آشنا هستند.
به گزارش آی‌تی ایران، حروف تغییر یافته در لابه‌لای انبوهی از خطوط و نقاط قرار می‌گیرند چرا که این اعتقاد وجود داشته که چشم انسانی قادر به تمیز حروف اصلی از آن میان است. با این حال بسیاری می‌دانند که این مدل امنیتی ورود به‌راحتی قابل کنار زدن است و این را از حجم کامنت‌های SPAM یا نفوذهای غیرقانونی به حساب‌ها می‌توان دریافت. گوگل اما اخیرا نوع دیگری از مدل امنیتی ورود را آزمایش کرده که از کپچا در آن خبری نیست. براساس این مدل جدید که در اسنپ‌چت، وردپرس و برخی سرویس‌های دیگر هم به‌کار گرفته شده از کاربران یک تست تصویری گرفته می‌شود. هدف این تست هم جدا کردن هوش انسانی از هوش ماشینی است ودر این میان مدل به‌کار گرفته شده شامل سوالاتی است که ماشین‌ها و اسکریپت‌ها (البته هنوز) به راحتی انسان قادر به پاسخ‌دهی به آن نیستند. به‌عنوان مثال در این تست به شما عکس یک گربه نشان داده می‌شود و از شما خواسته می‌شود که سایر عکس‌های مشابه را از بین عکس‌های به نمایش گذاشته شده انتخاب کنید. همین الگوریتم ساده هنوز برای بسیاری از ماشین‌ها پیچیده است چراکه بسیاری از اسکریپت‌ها و ماشین‌ها نمی‌توانند سوال و به دنبال آن پاسخ را متوجه شوند. اطلاعاتی که از این طریق و توسط کاربران هنگام ورود به اکانت خود ثبت می‌شود برای جست‌وجوی عکس گوگل هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع: دنیای اقتصاد

درباره سجاد قلمبر

سجاد قلمبر هستم متولد 14 فروردین 73 دانشجوی رشته معماری در دانشگاه علمی کاربردی اهواز. توسعه دهنده وب و رابط کاربری(User Interface) و علاقه مند به طراحی گرافیک هستم و همیشه به دنبال سبک و مُتدهای جدید دیزاین. فوق العاده عاشق موزیک اینسترومنتال (بی کلام) و کارهای دَن گیبسون ، سکرت گاردن ، ونجلیس و شلتر پوینت رو دنبال میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir