مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » گوشي زايس با دوربين چرخان

گوشي زايس با دوربين چرخان

گوشی های هوشمند در سال های اخیر به سرعت در حال پیشرفت در عرصه سخت افزار هستند، یکی از عرصه های مهم پیشرفت در حوزه دوربین آنها بوده است که در سال های اخیر گوشی های با دوربین دوگانه مورد استقبال ویژه ای قرار گرفته است.

سیستمی که در آن یک دوربین تصویر را رنگی و دیگری تصویر را مونوکروم یا تک رنگ سیاه و سفید هستند و عملکرد دوگانه آنها تصاویر باکیفیت تری را عرضه میکند .

البته دوربین های دوگانه با اهداف مختلفی به کار گرفته میشوند مثلا در آیفون 7 پلاس برای دوبرابر کردن میزان زوم اپتیکال  و در گوشی  الجی V20  و برخی گوشی های هواوی برای ایجاد افکت لنز عریض استفاده میشود.

هنوز هیچ گوشی با هردوقابلیت زوم دوبرابر و افکت لنز عریض به طور همزمان عرضه نشده است ،البته شاید فکر کنید بهتر است از سه لنز استفاده کنیم اما شرکت آلمانی زایس که همکاری زیادی با نوکیا در گوشی های این شرکت داشته است ، ایده یا پتنتی را به ثبت رسانده است که میتواند راه حل بهتری باشد.

زایس یک سیستم دوربین یا بهتر بگوییم لنز های چرخان را طراحی کرده است که از چندین لنز کوچک  تشکیل میشود و با چرخش سیستم و  تعویض لنز هر کدام با شدت مختلفی روی تصویر زوم میکنند.

با توجه به بازگشت لنزهای زایس به گوشی های نوکیا که یکی از نقاط قوت آن به حساب می آمد،  انتظار میرود این سیستم در گوشی های آینده نوکیا استفاده شود. البته اگر تنها در حد یک پتنت باقی نماند.

درباره مهندس محمد برزگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت عمده تماس با 06132223952