مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » گلکسی S6 با رمز “پروژه صفر” در حال طراحی است

گلکسی S6 با رمز “پروژه صفر” در حال طراحی است

سامسونگ، پرچمداران امسال خود را رونمایی کرده است و قرار نیست که تا پایان سال ۲۰۱۴ شاهد عرضه‌ی تلفن شاخصی باشیم. این کمپانی فصل خرید پایان سال را نیز با گلکسی اس ۵ و گلسی نوت ۴ سپری خواهد کرد. در این موضوع نیز شکی نیست که پرچمدار بعدی کره‌ای‌ها در سال آینده‌ی میلادی و با نام Galaxy S6 رونمایی خواهد شد.

حال سم‌موبایل،‌ وبلاگ نزدیک به سامسونگ، ادعا کرده که اطلاعاتی از داخل این شرکت بدست آورده که نام رمز Project Zero را برای گلکسی اس ۶ تایید می‌کنند. نکته‌ی جالب توجه در این نام‌گذاری آن است که سامسونگ تا پیش از این، برای پروژه‌ی محصولات خود از حروف الفبا پشت سر هم استفاده می‌کرد. به عنوان مثال برای گلکسی اس ۴ (Project J)، گلکسی نوت ۳ (Project H)، گلکسی اس ۵ (Project K) و گلکسی نوت ۴ (Project T) استفاده شده بود. حال این سوال مطرح می‌شود که دلیل استفاده از نام پروژه‌ی صفر برای گلکسی اس ۶ چیست؟ سم‌موبایل تصور می‌کند این نام گذاری به دلیل تصمیم سامسونگ مبنی بر ایجاد تغییرات اساسی در پرچمدار سری S خود است. شاید سامسونگ تلاش می‌کند تا محصول خاص و متفاوت را رونمایی کند. این کمپانی از زمان معرفی گلکسی اس ۳ تا به امروز از یک زبان طراحی نسبتا مشابه استفاده کرده است و شاید گلکسی اس ۶ پایان این زبان طراحی باشد.

گلکسی اس ۶ در مراحل ابتدایی طراحی به سر می‌برد و هنوز اطلاعاتی در باره‌ی مشخصات فنی آن وجود ندارد.

هرچند هنوز سامسونگ سود قابل توجهی از بخش موبایل خود دارد، اما بازده‌ی این بخش کاهش یافته و به موجب آن، سود شرکت کاهش یافت. از این رو این احتمال وجود دارد که سامسونگ به دنبال عرضه‌ی محصولی انقلابی باشد تا بتوانند مجددا نظر مثبت کاربران را به سمت محصولات خود جلب کند.

درباره سجاد قلمبر

سجاد قلمبر هستم متولد 14 فروردین 73 دانشجوی رشته معماری در دانشگاه علمی کاربردی اهواز. توسعه دهنده وب و رابط کاربری(User Interface) و علاقه مند به طراحی گرافیک هستم و همیشه به دنبال سبک و مُتدهای جدید دیزاین. فوق العاده عاشق موزیک اینسترومنتال (بی کلام) و کارهای دَن گیبسون ، سکرت گاردن ، ونجلیس و شلتر پوینت رو دنبال میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.