مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » پیام های معطر دریافت و ارسال کنید!

پیام های معطر دریافت و ارسال کنید!

گوشی‌ های هوشمند تا پایان سال 2015 قادر خواهند بود پیام‌ های معطر ارسال و دریافت کنند. این مفهوم یکی از 10 فناوری نوظهوری است که توسط موسسه خیریه نوآوری Nesta برای سال 2015 پیش‌بینی شده‌اند.

این پیش‌بینی شش ماه پس از موفقیت دانشمندان در ارسال بوی ماکارونی و نوشیدنی از پاریس به نیویورک با یک برنامه آیفون و دستگاهی موسوم به oPhone Duo انجام شده است. این سیستم شامل یک برنامه oSnap است که به کاربران اجازه می‌دهد یک پیام oNote را با بوی منتخب از پالتی از 32 عطر که به 300 هزار شکل قابل ترکیب هستند، تولید کنند. این پیام سپس به سخت‌ افزار oPhone ارسال شده که می‌تواند بو را بازسازی کند.

فناوری دیگر در این حوزه دستگاه Scentee است که می‌تواند عطر دلخواه فرد را همزمان با زنگ زدن ساعت گوشی یا در زمان ورود پیام متنی از سوی فرد خاص پخش کند. همچنین این فناوری مدعی است که می‌تواند طعم غذا را با یک کارتریج عطر مبتنی بر الکل شبیه به خوشبوکننده هوا تغییر دهد. کاربر می‌تواند بوی دلخواه خود را انتخاب کرده و با استفاده از یک دستگاه پلاستیکی کوچک پخش کند.

آدریان چوک، استاد محاسبات دانشگاه سیتی، فناوری پشت Scentee را ساخته و اکنون در حال کار بر روی دستگاهی است که یک سیگنال مغناطیسی را به یک گارد دهانی در پشت گلو می‌فرستد.

جاش مک‌نورتون، مدیر پروژه Nesta گفت: تصور کنید تصویر سلفی بعدی که از خود می‌اندازید با بوی یک عطر همراه باشد. در سال 2015 من پیش‌بینی می‌کنم که قابلیت انتقال دیجیتالی بو همه‌گیر خواهد شد.

بیشتر از نیم قرن از معرفی مفهوم Smell-O-Vision به تماشاگران سینماها و اولین ظهور عمومی آن در فیلم بوی یک راز در سال 1960 گذشته. این فیلم در سه سالن در نیویورک، شیکاگو و لس‌آنجلس اکران شد و ایده آن بدین شکل بود که در نقاط خاصی از روایت، بوی خاصی پخش شود. اما این سازوکار بخوبی عمل نکرد و تماشاچیان از صدای هیس‌ مانندی که با بوها همراه بود و همچنین تاخیر بین اجراها و بوی مرتبط با آن‌ها ناراضی بودند.

درباره سجاد قلمبر

سجاد قلمبر هستم متولد 14 فروردین 73 دانشجوی رشته معماری در دانشگاه علمی کاربردی اهواز. توسعه دهنده وب و رابط کاربری(User Interface) و علاقه مند به طراحی گرافیک هستم و همیشه به دنبال سبک و مُتدهای جدید دیزاین. فوق العاده عاشق موزیک اینسترومنتال (بی کلام) و کارهای دَن گیبسون ، سکرت گاردن ، ونجلیس و شلتر پوینت رو دنبال میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir