مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » گوگل اینترنت پرسرعت را به خانه ها می برد

گوگل اینترنت پرسرعت را به خانه ها می برد

از زمان راه اندازي خدمات فراگير اينترنت باند پهن Fiber توسط گوگل 5 سال مي گذرد و اكنون مديرعامل شركت Google Access كه وظيفه پشتيباني اين خدمات را بر عهده دارد، اعلام كرده است كه گوگل به دنبال شناسايي فناوري هاي مناسب براي ارائه خدمات اينترنت باندپهن بي‌سيم است.

گوگل اينترنت پرسرعت را به خانه ها مي برد

اگر گوگل به فناوري مناسب براي اتصال تمام خانه هاي آمريكا به اينترنت باندپهن دست يابد، هزينه بسيار سنگين نصب تجهيزات فيزيكي و كابل كشي و مشكل مشهور «آخرين مايل» كه در واقع شامل فرآيند سيم كشي فيبرنوري به درون تك تك منازل است، از بين مي رود. البته كاربران نيز از زير سايه غول هاي مخابراتي اين كشور يعني Comcat،‏ AT&T و Vrizon و مقررات دست و پاگير آن ها رها مي شوند.

البته در حال حاضر در مناطق روستايي كه به كابل يا فيبر نوري دسترسي ندارند، خدمات اينترنت بي‌سيم ارايه مي شود، اما سرعت اين خدمات چيزي نيست كه گوگل به دنبال آن است.

در حال حاضر چند شركت از جمله Project Decible، خدماتي را در زمينه شبكه هاي بي‌سيم ارايه مي كنند كه ممكن است ويژگي هاي موردنظر گوگل را در اختيار آن قرار دهد. اين شركت معتقد است كه شبكه بي‌سيم آن مي تواند با استفاده از طيف فركانس هاي بالا، از جمله امواج ميليمتري، به سرعت گيگابيت برثانيه برسد. امواج ميليمتري از فركانس 30 گيگاهرتز آغاز مي شوند و نيازمند ارتباط در خط مستقيم هستند و به همين علت ميزان دسترسي آن ها محدود است. سيگنال اين نوع شبكه را مي توان با استفاده از دريافت كننده اي كه روي پنجره نصب مي شود، دريافت كرد.

انتظار مي رود گوگل در سال هاي آينده خدماتي را ارايه كند كه كيفيت آن ها غول هاي مخابراتي فعلي را از ميدان به در كند.

منبع: ایرنا

درباره سید شهروز پیشوا

کارشناس ارشد رسانه آل دیجی

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir