مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » وزیر ارتباطات: طرح رجیستری از هفته آینده وارد فاز اجرایی می شود

وزیر ارتباطات: طرح رجیستری از هفته آینده وارد فاز اجرایی می شود

وزیر ارتباطات: طرح رجیستری از هفته آینده وارد فاز اجرایی می شود

وزیر ارتباطات با بیان اینکه صدا و سیما نسبت به پیام رسان‌ها و اپلیکیشن‌های بومی رفتار عادلانه‌ای ندارد، گفت: صداوسیما در برخی موارد حتی به تبلیغ اپلیکیشن‌ها و پیام رسان‌های خارجی می‌پردازد، اما نام بردن از شرکت‌های داخلی این حوزه را تبلیغ می‌داند .
به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در نشست خبری در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره آخرین وضع رجیستری گوشی‌های تلفن همراه توضیح داد: طرح رجیستری آغاز شده و در مرحله پایش است که اکنون بالغ بر ۶۰ درصد گوشی‌ها در شبکه به ثبت رسیده‌اند که تا آخر این هفته پایش انجام شده و به اتمام می رسد و ما از هفته بعد وارد فاز اجرایی می شویم.
وی درباره تمهیدات اندیشیده شده برای پوشش ارتباطاتی مراسم اربعین حسینی با اظهار نااطمینانی از خدمات باکیفیت طرف عراقی در این حوزه، گفت: در مسیر کربلا و نجف بعید است طرف عراقی تمهیدات ویژه‌ای را در رابطه با اپراتورهای ما اندیشیده باشد و احتمالا مشکلاتی در مسیر خواهیم داشت، هر چند در خود شهرهای کربلا و نجف مشکلی نخواهیم داشت.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه برای کاهش تعرفه و دایر کردن خدمات، منتظر اقدامات عراقی‌ها هستیم، گفت: توصیه می‌کنم زائران اربعین وقتی وارد عراق می شوند، سیمکارت‌های عراقی را تهیه کنند که هم پوشش بهتری را انجام می‌دهند و هم به لحاظ هزینه ای به دلیل عدم استفاده از رومینگ ارزان‌تر است . وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی سامانه ۱۹۵ برای دریافت گزارش‌های شهروندان درباره مزاحمت‌های پیامکی گفت: ۱۹۵ از ابتدا برای گزارش‌گیری درباره تلفن‌های مزاحم بود که حالا قصد داریم گزارش‌گیری دربارهIP‌های مزاحم را هم به آن اضافه کنیم .
این عضو کابینه دولت همچنین درباره ارائه اینترنت بدون فیلترینگ به خبرنگاران اظهار داشت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه طرحی را تایید کرده است تا خبرنگاران بتوانند به اینترنت بدون فیلتر دسترسی داشته باشند که متولی اجرای آن وزارت ارشاد است که آن نهاد باید تصمیم بگیرد.
وی درباره ارتقاء و حمایت از ایده شهر هوشمند توضیح داد: متولی واقعی شهرهای هوشمند، شهرداری‌ها هستند، اما به لحاظ زیرساختی وظیفه وزارت ارتباطات توسعه فناوری‌های مورد نیاز برای تحقق شهر الکترونیک است. در این حوزه تامین فیبر نوری، اینترنت ۴G و ۳G و بیگ دیتاها بسیار موثر هستند که وظیفه داریم آنها را توسعه دهیم. آذری جهرمی درباره برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه استفاده از بیت کوین‌ها در ایران، گفت: در این مورد اختلاف نظرهایی وجود دارد و برخی معتقدند استفاده از بیت کوین‌ها می‌تواند آسیب‌زا باشد. این طرح اکنون در دست مطالعه و گمانه‌زنی است و تا به حال در حوزه‌های مربوط به تصمیم‌گیری به بحث گذاشته نشده است.
بیت کوین یک نوع ارز دیجیتال است که به صورت مجازی ساخته و نگهداری می‌شود. کسی آن را کنترل نمی‌کند، چاپ نمی‌شود و به وسیله نرم‌افزاهای رایانه‌ای که در سراسر جهان مشغول حل مسائل ریاضی هستند، تولید می‌شود.
وی درباره کسب و کارهای نوپا و زیرساخت‌های لازم مرتبط با توسعه آن در کشور اظهار داشت: زیرساخت‌های مرتبط با این کسب و کارها در کشور آماده شده است. خدمات و سرویس‌های این حوزه می‌تواند اقتصاد و اشتغال کشور را شکل دهد. به این کسب و کارها باید با دید حمایتی نگاه کرد.

درباره مهندس محسن امام

مدیر مجموعه آل دیجی و صدای تازه

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir