مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » هواوی honor 9 – میان‌رده‌ای در پوست پرچمداران

هواوی honor 9 – میان‌رده‌ای در پوست پرچمداران

خ : 1396/9/13

Huawei honor 9 - هواوی آنر 9

داستان ساب‌برند آنر در مجموعه به سال 2012 و در میانه ارائه پرچمداران باز می‌گردد. در آن سال‌ها، هواوی آرام‌آرام با پر رنگ‌ کردن پرچمداران سری P به ایجاد تمایز با دیگر چینی‌های بازار پرداخته و از لحاظ قیمتی نیز به آهستگی در حال انتقال از رده ارزان‌ترین‌ها به سطح میانی بود.ه عنوان اولین تجربه‌های این خانواده، محصولاتی با طراحی ساده و معمولی اما با امکانات بالاتر نسبت به هم‌ردیفان هواوی بودند که از نظر قیمتی نیز در جایگاه مناسب‌تری قرار داشتند.

Huawei honor 9 - هواوی آنر 9

honor 3C

یکی دو سال بعد در اوائل سال 2014، خانواده honor حتی پرچمداران سری P را نیز به چالش کشیده بود و نمونه‌ای چون  در مقایسه با که تنها یک ماه قبل از آن معرفی شده بود در زمینه پردازشی، حافظه داخلی و باتری در سطح بسیار بالاتری قرار می‌گرفت. سال 2014 را می‌توان سال شکوفایی honor دانست جایی‌که در این سال نزدیک به 7 گوشی از این ساب‌برند به بازار ارائه شد که دو مدل honor 6 و در سطح بالا و مدل‌های مختلف و honor 4 در رده پائین و میانی قرار می‌گرفتند.

Huawei honor 9 - هواوی آنر 9

honor 6

هواوی در همین حوالی با ارائه و پس از آن خود را به طور کلی از رده گوشی‌های چینی ارزان‌قیمت جدا کرد و از این لحظه به بعد به سطح قیمتی دیگر پرچمداران نزدیک شد این البته به معنای فراموش کردن رده پائین بازار و گوشی‌های خوش‌قیمتی که هواوی محبوبیت خود را مدیون آنها می‌دانست، نبود؛‌ مدل‌های مختلف سری Y،‌ تک‌ستاره‌های G و سری جدید nova به ترتیب از رده پایین تا سطح میانی را پوشش می‌دادند اما هنوز اختلاف زیادی از لحاظ امکانات مابین سری P‌ و Mate با دیگر تولیدات هواوی وجود داشت که این شکاف در سال‌های 2016 و 2017 با پیشرفته‌تر شدن هرچه بیشتر پرچمداران هواوی، حتی عمیق‌تر از گذشته نیز شد.

Huawei honor 9 - هواوی آنر 9

هواوی نوا 2 پلاس

خانواده honor با اینکه در برخی موارد به هواوی‌های هم‌رده خود نزدیک است اما به خصوص در رده بالای بازار امکاناتی نزدیک به پرچمداران P و Mate ارائه می‌کند که در گوشی دیگری در این برند دیده نشده و از لحاظ قیمتی نیز اختلاف چندانی با پیشرفته‌ترین سری غیر پرچمدار هواوی یعنی سری nova ندارد. بدین‌ترتیب محصولات پیشرفته آنر را می‌توان به نوعی پرکننده فضای مابین سری نوا و پرچمداران P و Mate دانست که با وجود امکانات بالا، قیمت نسبتا مناسبی را نیز ارائه می‌کنند و امکان لمس بسیاری از امکانات پرچمداران را در یک طراحی زیبا فراهم می‌آورند.

Huawei honor 9 - هواوی آنر 9

یکی از جدیدترین محصولات این خانواده است که می‌توان آن را نسخه دومی از  دانست؛ طراحی این مدل نسبت به P10 با تغییرات مشخصی همراه بوده اما در زمینه مشخصات سخت‌افزاری در بسیاری از موارد، کاملا یکسان به نظر می‌رسند.

هواوی honor 9 با نام کامل STF-L09 با ظرفیت 128 گیگابایتی موضوع بررسی این نوبت است.

جعبه محتویات

باکس محتویات آنر 9 توسط دفتر هواوی در ایران در اختیار ما قرار نگرفت اما ظاهرا از لحاظ ظاهری با نمونه نسبتا یکسانی در مقایسه با آنر 8 روبرو هستیم و گوشی این بار به حالت تیغه‌ای، درون جعبه در کناره آن قرار دارد. درون این باکس مثل گذشته از هدست خبری نیست و شارژ، کابل USB Type-C، یک قاب محافظ شفاف و سوزن دسترسی به اسلات حافظه و سیم‌کارت موارد حاضر در آن را تشکیل می‌دهند.

Huawei honor 9 - هواوی آنر 9

شارژ گوشی از نوع Quick Charge با توان 18 واتی (9 ولت و 2 آمپر) است که در طیف متنوعی از گوشی‌های رده میانی هواوی از پگرفته تا سال گذشته به کار گرفته می‌شود. دسترسی به این شارژر نیز برای ما مهیا نشد و از این رو امکان تست سرعت شارژ برای این مدل وجود نداشت.

طراحی ظاهری

بدنه آنر 9 از دو قسمت شیشه‌ای در پشت و رو و شاسی فلزی پیرامونی تشکیل شده و انحنای لبه‌های جانبی در بخش پشتی، ظاهر آن را به تجربه در  سال گذشته نزدیک می‌کند. این بدنه کاملا براق هیچ تردیدی در جذب اثرات انگشت و آلودگی به خود راه نمی‌دهد و مثل دیگر گوشی‌های براق، جلوه اولیه خود را با حضور اثرات انگشت متعدد پس از چند لحظه از دست می‌دهد.

Huawei honor 9 - هواوی آنر 9

 

Huawei honor 9 - هواوی آنر 9

شیشه چند لایه بخش پشتی شکست نور جذابی را ایجاد می‌کند و تکنیک رنگ‌آمیزی از داخل نیز به جذابیت رنگی این قسمت افزوده است.

درباره مهندس رضا نقاش زاده

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir