مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » مقایسه پردازنده‌های اگزینوس 8895 و اسنپدراگون 835 در گلکسی S8 حمید گنجی در این مطلب از وبسایت جی اس ام پردازنده‌های اگزینوس 8895 و اسنپدراگون 835 در Galaxy S8 را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد.

مقایسه پردازنده‌های اگزینوس 8895 و اسنپدراگون 835 در گلکسی S8 حمید گنجی در این مطلب از وبسایت جی اس ام پردازنده‌های اگزینوس 8895 و اسنپدراگون 835 در Galaxy S8 را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد.

پردازنده اسنپدراگون 835. در اکثر بازارهای بین‌المللی، گوشی اس 8 قرار است که پردازنده اگزینوس 8895 روانه بازار شود. این پردازنده به CPU‌ و GPU های جدید مجهز شده و معماری ساخت آن نیز 10 نانومتری است که خود باعث بهبود عملکرد و قدرت پردازشی خواهد شد.

پردازنده اسنپدراگون 835 نیز براساس معماری 10 نانومتری ساخته شده است و همانند نمونه اگزینوس از 8 هسته بهره می‌برد. کوالکام در اسنپدراگون 835 از سی پی یو Kyro 280 استفاده کرده و جی پی یو جدید Adreno 540 نیز برای این پردازنده در نظر گرفته شده است. هر دو پردازنده اگزینوس و اسنپدراگون از پردازنده‌های اختصاصی و جدید پردازش تصویر و رسانه استفاده می‌کنند و همچنین قادر هستند که سرعت LTE گیگابایتی را نیز ارائه دهند.

حداقل بر روی کاغذ، دو پردازنده کاملا مشابه به نظر می‌رسند و فقط در برخی جزئیات ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشند. تکنولوژی ساخت هر دو این پردازنده‌ها نیز تقریبا مشابه بوده است و به سختی می‌توان تفاوتی بین آنها پیدا کرد و این قطعا خبر خوشی برای خریداران خواهد بود. زیرا قطعا هیچ‌کس دوست ندارد محصولی که خریداری می‌کند از لحاظ قدرت پردازشی نسبت به نمونه مشابه در سطح پایین‌تری قرار داشته باشد.

اما اگر فکر می‌کنید که پردازنده‌های اسنپدراگون 835 و اگزینوس 8895 کاملا مشابه هستند، بهتر است در دیدگاه خود تجدیدنظر کنید. زیرا هرچقدر هم که این دو پردازنده روی کاغذ با یکدیگر مشابه باشند، اما در بحث عملکرد قطعا تفاوت‌هایی بین آنها وجود خواهد داشت. برای مثال، شاید یکی از پردازنده‌ها در یک پردازش خاص نسبت به نمونه رقیب برتری داشته باشد و در شرایط عملکردی مختلف، نتایج متفاوتی را نیز از خود بجای بگذارد. در زیر می‌توانید نتایج تست‌های بنچمارک پردازنده‌های اسنپدراگون 835

درباره مهندس رضا نقاش زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.