مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » معرفی باریک‌ترین و زیباترین قاب باتری‌دار برای آی‌فون

معرفی باریک‌ترین و زیباترین قاب باتری‌دار برای آی‌فون

قاب باتری‌دار برای گوشی آی‌فون ابتکار بسیار جالبی است. هزاران هزار قاب برای این گوشی در بازار دیده می‌شود. در گوشه و کنار؛ سایت‌ها و مقالاتی را می‌بینیم که از بین این همه قاب چند مدل را که از بقیه بهتر هستند، انتخاب می‌کنند. گاهی توجه به شکل ظاهری این قاب‌ها به‌قدری زیاد می‌شود که عملکرد آن را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. اما به‌هر حال وجود آن‌ها برای تأمین شارژ لازم برای گوشی است نه برای ارائه مد.

معرفی باریک‌ترین و زیباترین قاب باتری‌دار برای آی‌فون

قاب «موفی» به‌نام Juice Packs که بسیار هم معروف است دو ایراد دارد: هم ضخیم است و هم بزرگ. دو قاب دیگر به‌نام‌های Energi Sliding Power Case و Boostcase هستند که از کارایی بالایی برخوردار هستند اما باز هم نکته منفی آن‌‌ها ظاهر بزرگشان است. شاید باریک‌ترین قاب باتری‌دار آی‌فون مدل Smart Battery Case‌ است اما باز هم طراحی آن به‌خصوص در قسمت مربوط به باتری کمی مضحک به‌نظر می‌رسد و ارائه آن باعث شد تا مدت‌ها این قاب در فضای آنلاین مورد تمسخر قرار بگیرد.

منتقدان و طرفداران اپل از این شرکت به‌دلیل ناتوانی در طراحی مناسب و ارائه چنین قاب زشتی به‌شدت انتقاد کردند. اما شاید قاب «ایر» که توسط Innoant طراحی شده و در حال حاضر به‌عنوان پروژه جذب سرمایه جمعی روی «ایندیگوگو» ارائه شده بهترین قاب باتری‌داری است که توانسته بین ضخامت و برق مورد نیاز گوشی توازن برقرار کند.

معرفی باریک‌ترین و زیباترین قاب باتری‌دار برای آی‌فون

شرکت طراح این قاب ادعا کرده که این قاب باریک‌ترین قاب تولید شده در جهان از این نوع است و از قاب ThinCharge که قبل از این وارد بازار شده به اندازه یک تار مو باریک‌تر است.

معرفی باریک‌ترین و زیباترین قاب باتری‌دار برای آی‌فون

بعد از استفاده کردن از این قاب روی گوشی اپل آی‌فون 6؛ قطر آن تنها حدود 4 میلی‌متر افزایش یافت. این اندازه از خیلی از قاب‌های معمولی که در بازار دیده می‌شود کمتر است.

معرفی باریک‌ترین و زیباترین قاب باتری‌دار برای آی‌فون

قاب جدید مدل «ایر» برای آی‌فون 6 و 6S به اندازه 2400 میلی‌آمپرساعت و برای دو مدل آی‌فون +6 و +6S اندازه باتری 2800 میلی‌آمپرساعت است. این قاب به اندازه 1.3 برابر شارژ کامل را برای آی‌فون 6 نگه می‌دارد. در تبلیغات Innoants گفته شده که به اندازه دو برابر شارژ نگه می‌دارد اما در تست‌ها مشخص شد که این میزان بیشتر از 1.3 نیست. برای خیلی از کاربران این‌که بتوانند با استفاده از چنین قابی بین 16 تا 20 ساعت به‌طور سنگین از گوشی خود کار بکشند کافی است.

پشت این قاب یک دکمه قرار دارد. وقتی روی آن فشار وارد شود؛ یک چراغ LED در قسمت راست آن ظاهر می‌شود که نشان‌دهنده میزان شارژی است که برای باتری باقی‌مانده است. فشار دادن و نگه داشتن این دکمه باعث شارژ شدن گوشی می‌شود و برای توقف شارژ باید دوباره این دکمه را فشار داد و در همان حالت نگه داشت.

معرفی باریک‌ترین و زیباترین قاب باتری‌دار برای آی‌فون

قاب «ایر» یک ویژگی جالب دیگر هم دارد که در قاب‌های دیگر دیده نمی‌شود: پورت «لایتنینگ» (Lightning). این پورت امکان شارژ هم‌زمان گوشی و قاب با استفاده از یک کابل را فراهم می‌کند. قاب‌های دیگر مانند Juice Packs و Energi که از چنین پورتی استفاده می‌کنند قادر نیستند تا این کار را توسط یک کابل انجام دهند و از پورت microUSB هم استفاده می‌شود که این به‌معنای استفاده از یک کابل اضافه دیگر است. هم‌چنین پورت «لایتنینگ» امکان شارژ از طریق داک‌هایی مانند Hi-Rise را فراهم می‌کند بدون آن‌که نیازی به درآوردن قاب باشد.

معرفی باریک‌ترین و زیباترین قاب باتری‌دار برای آی‌فون

فریم فلزی تا حدودی روی جک هدفون را می‌گیرد ولی این خیلی کمتر از سایر قاب‌هایی است که در بازار وجود دارد. «ایرپاد» اپل هم‌چنان به‌راحتی کار می‌کند. حمایت کنندگان این پروژه می‌توانند قاب «ایر» را با پرداخت 39 دلار در اختیار داشته باشند اما برای مرحله بعدی توزیع قیمت ۴۹ دلار درنظر گرفته شده است. طبق اخبار منتشره این قاب برای ماه جولای وارد بازار می‌شود.

منبع: شبکه

درباره سید شهروز پیشوا

کارشناس ارشد رسانه آل دیجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.