مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » بررسی و مقایسه » مشکل دوربین اکسپریا زد۳ و زد۳ کامپکت همچنان برقرار است

مشکل دوربین اکسپریا زد۳ و زد۳ کامپکت همچنان برقرار است

مشکل دوربین اکسپریا زد۳ و زد۳ کامپکت همچنان برقرار است

z3

برخی از کاربران گوشی‏های اکسپریا زد۳ و زد۳ کامپکت سونی پیش از این گزارش‏هایی درمورد هاله صورتی رنگ در تصاویر دوربین داده بودند و ظاهرا این مشکل هنوز هم در این گوشی‏های پرچم‏دار سونی پابرجا است.
یکی از خوانندگان PhoneArena که حالا دومین اکسپریا زد۳ خود را در اختیار دارد، اعلام کرده وقتی در درون خانه به عکاسی می‏پردازند، به‌خصوص در سوژه‏ هایی که رنگ‏های یکنواختی دارند هاله صورتی رنگ در مرکز تصاویر به وضوح مشخص است. مشکل مشابه، اما نه با این شدت را پیش از این در وان M7 اچ ‏تی ‏سی نیز شاهد بوده ‏ایم. این کاربر مشکل سنسور سونی با دمای رنگ (Color Temperature) را عامل این مساله می‏داند.
سونی به کاربران Z3 و Z3 Compact توصیه کرده تا با دستکاری تنظیمات مربوط به وایت بالانس دوربین اقدام به حذف این هاله صورتی کنند، اما واقعیت این است که نه‏ تنها بسیاری از کاربران از تنظیمات خودکار استفاده می‏کنند و همچنین دستکاری این تنظیمات باعث غیرطبیعی شدن رنگ سایر مناطق تصویر می‏شود بلکه چنین تغییراتی باز هم به‌طور کامل هاله صورتی را از بین نمی‏برد. فکتوری ریست هم قاعدتا کمکی به این ماجرا نکرده است.

منبع: فارنت

درباره سجاد قلمبر

سجاد قلمبر هستم متولد 14 فروردین 73 دانشجوی رشته معماری در دانشگاه علمی کاربردی اهواز. توسعه دهنده وب و رابط کاربری(User Interface) و علاقه مند به طراحی گرافیک هستم و همیشه به دنبال سبک و مُتدهای جدید دیزاین. فوق العاده عاشق موزیک اینسترومنتال (بی کلام) و کارهای دَن گیبسون ، سکرت گاردن ، ونجلیس و شلتر پوینت رو دنبال میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir