مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » مرورگر ماکروسافت اج طول عمر باطری را بیشتر میکند

مرورگر ماکروسافت اج طول عمر باطری را بیشتر میکند

مرورگر مایکروسافت Edge باعث افزایش طول عمر باتری لپ تاپ می شود

مایکروسافت ادعا می کند مرورگر مایکروسافت اج (Edge) از مرورگر گوگل کروم امن تر و سریع تر است و همچنین منجر به طولاتی تر شدن عمر باتری می شود.

اگرچه گوگل کروم از محبوبیت بیشتری بین کاربران برخوردار است اما مایکروسافت مدت هاست در تلاش است که فاصله ای که بین دو مرورگر کروم و مایکروسافت اج در بین کاربران افتاده را از بین ببرد. با توجه به آمار StatCounter، در طول 12 ماه گذشته مرورگر کروم توانسته 45.67 درصد سهم بازار مرورگر اینترنت در بریتانیا و مرورگر اج تنها 4.74 درصد را از آن خود کنند.

StatCounter یک ابزار آمارگیر است که امکانات ویژه ای را به کاربران خود ارائه می دهد و امکان بررسی ۲۵۰۰۰۰ بازدیدکننده در ماه را به صورت رایگان برای شما فراهم می سازد.

هر چند این آمار و ارقام در سرتاسر دنیا متفاوت است و مرورگرهایی همچون Firefox، Opera،Safari، UC Browser و اینترنت اکسپلور هر کدام به نوبه خود در حال رقابت هستند. با این حال به نظر می رسد این مرورگرهای مذکور جایگاه بهتری نسبت به مرورگر اج در بازار اینترنت جهانی دارند.

مایکروسافت همچنان قصد دارد کاربران با ویژگی ها و قابلیت های برتر مروگر اج بیشتر آشنا شوند به همین دلیل تاکید می کند این مرورگر در چندین زمینه به خصوص افزایش طول عمر باتری بسیار بهتر نسبت به کروم عمل می کند.

از همین رو مایکروسافت ویدئو جدیدی را برای نشان دادن قابلیت و مزایای مرورگر مایکروسافت اج به تازگی منتشر کرده. در این ویدئو مرورگر مایکروسافت اج با دو مروگر دیگر یعنی کروم و فایرفاکس مقایسه شده است. مایکروسافت هر کدام از این مرورگرها را بر روی یک لپ تاپ اجرا می کند و با پخش یک ویدئو با وضوح HD طول عمر باتری هر کدام از لپ تاپ ها را مورد آزمایش قرار می دهد.

لپ تاپی که از مرورگر اج استفاده می کرد توانست به مدت 16 ساعت و 8 دقیقه ویدئو را پخش کند و سیستمی که مرورگر کروم روی آن اجرا می شد 13 ساعت 31 دقیقه و همچنین کامپیوتری که از فایرفاکس استفاده می کرد شارژ باتری آن تنها به مدت 9 ساعت و 52 دقیقه توانست دوام بیاورد.

مایکروسافت با این آزمایش نشان می دهد که طول عمر باتری با مرورگر مایکروسافت اج طولانی تر است. هرچند این شرکت از آخرین نسخه های هر کدام از مرورگر ها برای این آزمایش استفاده کرده بود.

مایکروسافت همچنین ادعا می کند سرعت و ایمنی مرورگر اج 48 درصد سریع تر گوگل کروم است. این مرورگر نیز قادر است 18 درصد بیشتر از کروم سایت های فیشینگ یا سرقت آنلاین را مسدود کند.

درباره مهندس محسن امام

مدیر سایت آل دیجی کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار مولف کتاب خروج از ورشکستگی مالی مولف کتاب درآمد زایی با اینستاگرام عضو پیوسته انجمن بازاریابی ایران مشاور کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت عمده تماس با 06132223952