مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » مايكروسافت برنامه paint را با افزودن امكان 3D كاملتر ميكند

مايكروسافت برنامه paint را با افزودن امكان 3D كاملتر ميكند

اخیرا مایکروسافت در بروزرسانی این خبر اعلام کرد که برنامه Paint کماکان از طریق ویندوز استور در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و قابلیتهای اصلی آن با نسخه جدید و سه بعدی paint ترکیب میشود.

مگان ساندرز مدیر بخش ۳D مایکروسافت اظهار داشت «امروز ما حمایت نوستالوژیکی در رابطه با نرم افزار MS Paint مشاهده کردیم. MS Paint اینجاست فقط با این تفاوت که به زودی به خانه جدید خود یعنی ویندوز استور نقل مکان میکند و به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار میگیرد.»،

دلیل این حمایت نوستالوژیک ساده است چرا که این برنامه از نسخه‌های ابتدایی ویندوز از سال ۱۹۸۵ تاکنون، بخش مهمی‌از آن بوده است. بزرگترین آپدیت این نرم‌افزار همزمان با رونمایی از ویندوز ۷ بود که در آن از ریبون معروف مایکروسافت برای واسط گرافیکی آن استفاده شد.

از آنجایی که در مقاله اخیر مایکروسافت، این نرم‌افزارهنوز به عنوان یک برنامه حذف‌شده علامت گذاری نشده، میتوان سرنوشت آن را همانند اینترنت اکسپلورر در نسخه‌های جدید ویندوز دانست. اگرچه این برنامه کماکان به عنوان بخشی از ویندوز ۱۰ ارئه خواهد شد اما مایکروسافت کاربران را تشویق به استفاده از جایگزین جدید آن یعنی3D  Paint   میکند.

این شرکت هنوز تاریخی مبنی بر قرارگرفتن Paint بر روی ویندوز استور مشخص نکرده، اما ظاهرا حضور این برنامه بر روی ویندوز استور، در آینده منجر به حذف بخش قابل توجهی از پشتیبانی این برنامه در نسخه‌های آتی ویندوز۱۰ خواهد شد. فعللا نگران نباشید، هنوز میتوانید کارهای هنری ابتدایی و خسته‌کننده خود را همانند ۳۱ سال گذشته با این برنامه ادامه دهید!

درباره مهندس محمد برزگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.