مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » مازراتی مدل 2017 خود را معرفی کرد

مازراتی مدل 2017 خود را معرفی کرد

تا کنون برندهای آلمانی تسلط خود را در ساخت سدان‌های سایز بزرگ به رخ جهان کشیده‌اند، اما به غیر از خودروهای آلمانی تعداد کمی جایگزین قانع کننده و حتی تحسین برانگیز دیگر در این بخش وجود دارد که شاید کمتر در نظر مشتریان قرار گیرد.یکی از این گزینه‌های جایگزین، قطعا مازراتی “کواتروپورته” نام دارد که به شکل چشمگیری برای سال 2017 ارتقاء یافته است.

 به گزارش گروه خودروی عصر ایران این سدان نسل ششم “کواتروپورته” محسوب می‌شود که تغییرات جدید آن روی مدل‌های 2014 اعمال شده است. این خودرو اولین مدل برند مازراتی است که از پلت‌فرم،  و موتور جدیداستفاده می کند. موتور های جدید این خودرو توسط شرکت فراری ساخته می‌شوند.

تجملات و فناوری‌های بیشتر در کوآتروپورته 2017

خریداران و مشتریان مازراتی این روزها می‌توانند بین تریم‌های “گرن لوسو” و “گرن اسپورت مازراتی” که طراحی خارجی متمایز و تجهیزات داخلی منحصربه‌فرد به آن اضافه شده، یک گزینه مطلوب را انتخاب کنند.

مدل‌های” تریم” به یک موتور V6 کواتروپورته و مدل‌های استاندارد به یک مدل V8 مجهز شده‌اند. در آمریکا این خودرو در 3 مدل ارائه خواهد شد. مدل S این خودرو با سامانه حرکت چرخ‌های عقب، به یک موتور 3 لیتری V6 و دوقلوی توربو با قدرت تولید 404 اسب بخار مجهز شده است.

مدل S Q4 نیز به همین موتور مجهز شده اما قابلیت حرکت تمام چرخ را دارد. اما مدل GTS با قابلیت حرکت چرخ‌های عقب به یک پیشرانه 3.8 لیتریV8 دو قلوی توربو با قابلیت تولید 523 اسب بخار مجهز شده است. یک سامانه انتقال قدرت 8 سرعته خودکار نیز به صورت استاندارد روی این خودروها نصب می‌شود.

تجملات و فناوری‌های بیشتر در کوآتروپورته 2017

مدل‌های اسپورت کواتروپورته، از نمای خارجی خشن و تهاجمی‌تری برخوردارند و به چرخ‌های 21 اینچی مجهزاند. نمای خارجی این خودرو نیز از فیبرکربن تشکیل شده و قوس‌های شکل گرفته در آن، سبک و سیاق طراحی ایتالیایی را به رخ می‌کشند.

بیشترین میزان تغییر در طراحی خارجی در جلو پنجره این خودرو شکل گرفته است. استفاده از جلو پنجره مقعر با قفسه‌های عمودی، به جای طراحی محدب قبلی به کار رفته است. این جلو پنجره زیباتر از انواع SUV‌های “لوانته” مازراتی است. استفاده از قاب کرومی در این پنجره مشبک شکل و ظاهر اشرافی‌تری را به خودرو می‌بخشد. تغییر شکل سپرها در کنار جلو پنجره حدود 10 درصد به کاهش کشش آیرودینامیکی کمک می‌کند. تغییرات دیگر در آینه‌ها یا فضای جانبی چندان قابل توجه نیستند.

تجملات و فناوری‌های بیشتر در کوآتروپورته 2017

اما مهمترین ارتقاء، در این خودرو در طراحی داخلی خلاصه می‌شود. ورژن جدید یک صفحه نمایشگر 8.4 اینچی مانند قبل در مرکز کنسول خودرو قرار می‌گیرد که امکان کنترل بسیاری از تجهیزات داخلی خودرو از طریق این صفحه نمایشگر وجود دارد. اتصال‌های اپل و اندروید از طریق این صفحه با خودرو نیز امکان‌پذیر است. دکمه‌های کنترل هوا و تهویه مطبوع نیز تغییر شکل داده‌اند و شکل معقول‌تری به خود گرفته‌اند.

در مدل خودروهای “گرن لوسو” آنچه که بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، فضای داخلی خودرو است که در سطحی بالاتر از فضای لوکس و با استفاده از مواد منحصر به فرد، با حفظ روح و فضای سنتی ایتالیایی تغییر کرده است. استفاده از بهترین جنس پارچه‌های ابریشمی برای صندلی‌ها، آستر درها، صفحات آفتاب‌گیر از جمله این تغییرات هستند.

تجملات و فناوری‌های بیشتر در کوآتروپورته 2017

تنها ویژگی امنیت فعال در مدل قبلی مازراتی “کواتروپورته” شناسایی نقاط کور و هشداراحتمال وقوع تصادف بود. این در حالیست که جدیدترین مدل‌های کلاس S مرسدس و سری 7 به راحتی می‌توانند خود را برانند و در این راستا به خوبی مجهز شده‌اند.
مدل جدید مازراتی به یک مجموعه کمک راننده مانند کنترل کروز، هشدار دهنده حرکت بین خطوط ،هشدار دهنده احتمال برخورد با موانع و همچنین ترمزهای اضطراری خودکار مجهز شده‌ است. این خودرو همچنین به دوربین‌های محیطی 360 درجه مجهز شده است.

منبع : عصرایران

درباره سید شهروز پیشوا

کارشناس ارشد رسانه آل دیجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.