مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » تبلت » عرضه نسخه آزمایشی اندروید M ویژه توسعه‌دهندگان برای برخی گوشی‌ها و تبلت‌های سونی

عرضه نسخه آزمایشی اندروید M ویژه توسعه‌دهندگان برای برخی گوشی‌ها و تبلت‌های سونی

شرکت گوگل چندی پیش نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید را با کد نام M معرفی کرد. این نسخه که برای نهایی شدن و ارائه به کاربران نهایی به چند ماهی زمان نیاز دارد در حال حاضر به صورت رسمی تنها در اختیار برخی‌ دیوایس‌های جدیدتر خانواده نکسوس قرار گرفته و سایر کاربران در صورت تمایل به استفاده از این ورژن آزمایشی در بهترین حالت می‌توانند از نسخه‌های غیر رسمی ساخته شده توسط برنامه‌نویسان استفاده کنند. سونی اما برای اولین بار این امکان را برای طیف وسیعی از اسمارت‌فون‌های خانواده اکسپریا در دسترس قرار داده است.

این شرکت در طی برنامه‌ای به نام Open Device Program در جهت جذب هرچه بیشتر کاربران حرفه‌ای به مجموعه سونی، امکان تست image اندروید M و فلش زدن آن روی دیوایس‌های متنوعی از خانواده اکسپریا را فراهم آورده است. البته پله اول برای نصب اندروید M روی دیوایس‌های سونی همچون همیشه به آنلاک بودن بوت‌لودر وابسته است. آنلاک کردن بوت‌لودر با وجود آنکه در برخی دیوایس‌ها به سادگی و بدون ریسک انجام می‌گیرد اما انجام آن به پاک شدن کلی اطلاعات کاربران خواهد انجامید. بدین‌ترتیب تهیه نسخه بک‌آپ از اطلاعات پیش از اقدام به باز کردن قفل بوت‌لودر و نصب نسخه آزمایشی اندروید M‌ بسیار ضروری خواهد بود.

یک نکته ظریف دیگر در این رابطه تفاوت نسخه ارائه شده توسط سونی و ورژن M خانواده نکسوس است جایی‌که در image سونی خبری از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های گوگل (جی‌میل، جست‌وجو، Maps ،Drive و…) نیست و کاربر در صورت نیاز باید خود این برنامه‌‌ها را نصب کند.

درباره مهندس رضا نقاش زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.