مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » شبکه اجتماعی جدید شرکت گوگل به نام فضاها(Spaces)

شبکه اجتماعی جدید شرکت گوگل به نام فضاها(Spaces)

شرکت گوگل به تازگی یک نرم افزار چت گروهی را به نام (فضاها) تولید و به مرحله آزمایش رسانده است. تلاش بی پایان گوگل در راستای جمع آوری کل اطلاعات جهان این بار در تولید این نرم افزار اجتماعی به چشم می خورد. شرکت گوگل که همواره در صدد تولید یک نرم افزار چت گروهی بوده است این بار آخرین دستاورد خود را به نام Spaces معرفی کرده است. بر طبق قوانین و سیاست های اندروید، می توان اپلیکیشن Spaces را بعنوان یک شبکه اجتماعی کوچک تلقی نمود که یک گروه از دوستان و یا اعضای یک خانواده می توانند با استفاده از آن در محیطی زیبا و جذاب با یکدیگر گفتگو نمایند.

google-spaces-100653843-large

همانگونه که در عکس انتشار یافته از این اپلیکیشن پیداست مواردی از قبیل عکس، دعوت های اجتماعی، لینک های اینترنتی و موارد مختلفی را می توان در گفتگو ها به اشتراک گذاشت. ساختار صفحه ای(چیزی شبیه به منوی استارت در ویندوز 8) در این برنامه ظاهری متفاوت با عملکردی ساده و دوست داشتنی نسبت به سایر شبکه های اجتماعی بوجود آورده است بدین صورت که شما می توانید صفحات مختلفی را به گفتگو با همکاران، دوستان و اعضای خانواده بصورت جداگانه اختصاص دهید و  این صفحات را به ترتیب دلخواهتان مرتب نموده و جابجا(سوئیچ) نمایید. از آنجا که شمار شبکه های اجتماعی بسیار زیاد است و البته همچنان پیامک(SMS) بعنوان پرکاربرد ترین روش به اشتراک گذاشتن متن می باشد(بدلیل اینکه همیشه در دسترس است) کار گوگل در این رقابت بسیار مشکل است. به هر حال گوگل سعی کرده است تا با استفاده از ایده های نو و خلاقانه و کاربر پسند کردن محیط این اپلیکیشن گوی سبقت را از سایر رقبا برباید و در حال حاضر نسخه آزمایشی این برنامه را تولید کرده است.

حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این اپلیکیشن بعنوان یک غول در شبکه های اجتماعی مطرح می گردد یا اینکه اصلا روزی نمیرسد که از آزمایشگاه بیرون آمده و در بین سایر نرم افزار ها عرض اندام نماید …!

منبع اصلی: سایت http://www.pcworld.com

مترجم : مهندس ایمان امام

کپی برداری از این مقاله با ذکر منبع(alldigi.ir) بلامانع می باشد.

 

درباره مهندس ایمان امام

فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت عمده تماس با 06132223952