مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » سونی اکسپریا L2 – متوسط در خانواده متوسط‌ها

سونی اکسپریا L2 – متوسط در خانواده متوسط‌ها

Sony XPERIA L2 - سونی اکسپریا ال 2

سری L خانواده پر تکراری در محصولات  به حساب نمی‌آید؛ این خانواده که نخستین بار در سال 2013 با مدل معرفی شد در طی 5 سال گذشته تنها دو بار در سال‌های 2017 و 2018، آپدیت شده و ظاهرا سونی از سال گذشته برنامه جدیدی را برای زنده‌ کردن این سری که جای خالی این برند در رده میانی رو به پائین را پر می‌کند، در نظر گرفته است.

Sony XPERIA L2 - سونی اکسپریا ال 2

سونی اکسپریا L

محصولات جدید سری L در لیست تولیدات سونی، پائین‌تر از خانواده اکسپریا XA قرار می‌گیرند که این مسئله نه‌تنها در طراحی و شکل ظاهری دستگاه بلکه در مشخصات پردازشی و قابلیت‌های مولتی‌مدیائی آنها نیز منعکس می‌شود. میزان کاهش امکانات در این سری به اندازه‌ای ست که مدلی همچون L1 با بدنه پلاستیکی، دوربین‌های نچندان قدرتمند، حافظه داخلی و رم نسبتا اندک و یک باتری کم‌ حجم به بازار ارائه شد و حتی سنسور اثر انگشت نیز در آن جائی نداشت.

Sony XPERIA L2 - سونی اکسپریا ال 2

سونی اکسپریا L1

در این شرایط، در اوائل سال جاری میلادی اکسپریا L2 با هدف رفع نواقص L1 و با لیستی از تغییرات جدید معرفی شد؛ در این مدل با اینکه صفحه‌نمایش و پروسسور نسبت به گذشته ظاهرا بدون تغییر بوده‌اند اما حافظه داخلی و رم آن افزایش یافته، به باتری کاملا قدرتمندتری مجهز شده و در زمینه دوربین نیز حداقل روی کاغذ تغییرات امیدوارکننده‌ای دیده می‌شود. در L2 همچون XA2، مشکل همیشگی سنسور اثر انگشت با انتقال آن به پشت دستگاه مرتفع شده و امکان حضور همزمان این سنسور و دکمه پاور در کناره گوشی فراهم شده است.

Sony XPERIA L2 - سونی اکسپریا ال 2

سونی اکسپریا L2 با نام مدل دقیق H4311 موضوع بررسی این نوبت است.

جعبه محتویات

L2 در همان جعبه مکعب‌مستطیلی سفید رنگ سال گذشته ارائه می‌شود با این تفاوت که این بار نام مدل نیز به جز عنوان اکسپریا و سونی، روی جعبه نقش بسته است.

Sony XPERIA L2 - سونی اکسپریا ال 2

درون این جعبه اوضاع از لحاظ تعداد مثل سال گذشته است: یک کابل USB-C همراه با شارژر و نوشته‌های راهنما در غیاب هدست تنها موارد حاضر در این باکس را تشکیل می‌دهند.

Sony XPERIA L2 - سونی اکسپریا ال 2

شارژر همراه گوشی ظاهرا یکی از ضعیف‌ترین شارژرهائی ست که سونی در طی چند سال به بازار ارائه کرده است؛ این شارژ با خروجی 5 ولت و 850 میلی آمپر ساعت، تنها قادر به ایجاد توان 4.25 وات است که با این میزان توان بهتر است ایده شارژ سریع را کاملا به دست فراموشی بسپارید.

طراحی ظاهری

L2 در اولین برخورد گوشی بزرگ و حجیمی به نظر می‌رسد که حتی برای رده میانی رو به پائین نیز ابعاد آن نسبتا زیاد است. بدنه گوشی به جز بخش شیشه‌ای مربوط به صفحه‌نمایش، تقریبا به طور کامل از پلاستیک ساخته شده که این موضوع رده قیمتی و جایگاه این مدل را بار دیگر یادآوری می‌کند.

Sony XPERIA L2 - سونی اکسپریا ال 2

 

Sony XPERIA L2 - سونی اکسپریا ال 2

در بخش روئی گوشی طبق سنتی همیشگی سونی، حاشیه‌های بسیار بزرگی در بالا و پائین صفحه‌نمایش دیده می‌شوند و این بار حاشیه‌های جانبی نیز بیش از اندازه هستند که این موضوع در افزایش عرض گوشی تأثیر محسوسی به جای گذاشته است.

درباره مهندس رضا نقاش زاده

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir