مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » سامسونگ اس 8+
Panasonic-P55-Max

سامسونگ اس 8+

از تولد نخستین اسمارت‌فون سری گلکسی اینک بیش از 7 سال گذشته و در این فاصله نزدیک به 12 مدل مختلف از این خانواده به بازار عرضه شده‌اند؛ نام گلکسی S در محصولات سامسونگ همواره با ارائه برترین فناوری‌های روز و پیشرفته‌ترین راه‌حل‌های موبایلی گره خورده و در طی چند سال گذشته برای در دست گرفتن به‌روزترین اسمارت‌فون موجود در بازار، یافتن جدیدترین گلکسی اس سامسونگ کافی بوده است. از نزدیک به دو سال پیش به این سو فاکتورهای جدیدی چون نوآوری در طراحی و توجه به المان‌های زیبایی‌شناسی نیز به دیگر نکات برجسته قابل ذکر در مورد پرچمداران سامسونگ افزوده شدند و در این میان خانواده اسمارت‌فون‌های و نقش مهمی در تغییر دیدگاه کاربران و کاهش حجم انتقادهای وارد بر طراحی یکنواخت گوشی‌‌های سامسونگ ایفا کردند.

Samsung Galaxy S8 Plus - سامسونگ گلکسی اس 8 پلاس

سامسونگ گلکسی S6 edge

سیاست جدید سامسونگ در استفاده از فلز و شیشه در طراحی گوشی و ارائه صفحه‌نمایش‌های خمیده از به این سو به نوعی به روند معمول ساخت اسمارت‌فون در این شرکت بدل شده که علاوه بر پرچمداران گلکسی S در دیگر رده‌های کاربری همچون سری A و C نیز نشان آنها را به خوبی می‌توان مشاهده کرد. سال گذشته با مشکلات فراگیر نوت7 و ایجاد تردیدهای بزرگ در اعتماد کاربران به برند سامسونگ، تک خال‌‌های گلکسی S7 و S7 edge راه‌کارهای فوق‌العاده‌ای در اختیار سامسونگ برای گذر از بزرگ‌ترین بحران دوران حرفه‌ای این شرکت قرار دادند اما با وجود موفقیتو فروش بالای این دو اسمارت‌فون در سرتاسر دنیا، نگفته پیدا بود که شرایط فعلی بازار برای سامسونگ کاملا لرزان و غیر قابل اتکا بوده و بدون یک تغییر بزرگ و اساسی امکان بازگشت قدرتمندانه این برند به بازار، به دست آوردن اعتماد کاربران و شکستن رکوردهای فروش چندان فراهم نبود. پاسخ سامسونگ برای ایجاد این تغییر اساسی، دگرگون ساختن طراحی و ارائه اسمارت‌فونی نوآورانه بود.

Samsung Galaxy S8 Plus - سامسونگ گلکسی اس 8 پلاس

سامسونگ گلکسی S7 edge

ایده ساخت اسمارت‌فونی با حداقل حاشیه‌های ممکن در بالا و پایین صفحه‌نمایش، سال گذشته با ارائه مدل نوآورانه  استارت خورد؛ Mi Mix با وجودی که تا به امروز نیز به صورت عمده تنها در کشور چین در دسترس قرار دارد اما ایده جذاب آن در حذف حاشیه‌های عمودی صفحه‌نمایش نگاه بسیاری از سازندگان اسمارت‌فون را به خود خیره ساخت تا جایی‌که اگر در سال 2016 ترند و تمرکز اصلی بازار اسمارت‌فون روی دوربین‌های دوگانه قرار داشت، در سال جاری تمرکز اصلی برندهای تأثیرگذار در این مارکت بر حذف حاشیه‌های عمودی و ساخت اسمارت‌فون‌های کوچک با صفحه‌نمایش‌های بزرگ قرار گرفته است.

Samsung Galaxy S8 Plus - سامسونگ گلکسی اس 8 پلاس

شائومی Mi Mix

سامسونگ در کنار  برجسته‌ترین مثال‌های قابل ذکر در این رابطه به حساب می‌آید که با برخی تفاوت‌های کوچک ایده مشترکی در آنها دنبال شده است.

Samsung Galaxy S8 Plus - سامسونگ گلکسی اس 8 پلاس

LG G6

ایده به حداقل رساندن حاشیه‌های عمودی صفحه‌نمایش با وجود زیبایی و جذابیت غیر قابل انکار، برخی محدودیت‌‌های مشخص را نیز به همراه می‌آورد. هندلینگ ضعیف‌تر و افزایش احتمال برخورد تصادفی دست با صفحه‌نمایش یکی از این محدودیت‌هاست و تغییر نسبت صفحه‌نمایش از 16:9 به نسبت‌های غیر معمول 18:9 و 18.5:9 نیز محدودیت‌های دیگری را ایجاد می‌کند که از آن جمله باید به نوارهای مشکی ضخیم در دو طرف صفحه‌نمایش هنگام بازی و مشاهده عکس و فیلم اشاره کرد. خانواده S8 با وجود موارد ذکر شده بی‌شک یکی از زیباترین و پرمخاطب‌ترین اسمارت‌فون‌های ارائه شده در سال 2017 محسوب شده و امکان نزدیک شدن برند دیگری به این مجموعه حتی در چندین ماه آینده حداقل از لحاظ ظاهری چندان عملی به نظر نمی‌رسد.

Samsung Galaxy S8 Plus - سامسونگ گلکسی اس 8 پلاس

سامسونگ گلکسی S8+ با نام مدل دقیق SM-G955F موضوع بررسی این نوبت است

درباره مهندس رضا نقاش زاده

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir