مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » ساخت نمایشگر نشکن برای موبایل

ساخت نمایشگر نشکن برای موبایل

نمایشگر موبایلتان دیگر نخواهد شکست

به زودی کاربران موبایل دیگر نگران افتادن و خرد شدن نمایشگرهای موبایلشان نخواهند بود.

یک تولید کننده قطعات موبایل مشغول ساخت نمایشگری از الماس است که ترک نمی خورد. این فناوری در ۲۰۱۹ به بازار عرضه می‌شود.

 یکی از تولید کنندگان قطعات موبایل در آمریکا مشغول ساخت یک نمایشگر از الماس است!

شرکت Akhan Semiconductor با همکاری تولیدکنندگان موبایل مشغول آزمایش این شیشه است. این فناوری احتمالا در ۲۰۱۹ عرضه شود.
شرکت مذکور اعلام نکرده با کدام تولید کننده همکاری می‌کند اما در بیانیه‌ای اعلام کرده با یک شرکت تولید کننده محافظ نمایشگر نیز همکاری می‌کند و احتمالا فناوری خود را در گجت‌های دیگر مانند دستبندهای سلامتی نیز به کار گیرد.

شیشه الماسی این شرکت Miraj Diamond Glass نام گرفته است. در این شیشه الگوی چینش نانوکریستال‌ها تصادفی است و به همین دلیل احتمال ایجاد ترک های عمیق در نمایشگر دستگاه کمتر می‌شود. شرکت Akhan نانوکریستال ها را در آزمایشگاه مخصوص خود پرورش می‌دهد. همچنین این شیشه از ضربه به مواد و قطعات زیر نمایشگر مانند پنل‌های ال.ای.دی یا حسگرها جلوگیری می‌کند.

شرکت مادر Akhan هم اکنون مشغول انجام آزمایش‌های فشار روی این شیشه است. علاوه بر این باید عکس العمل این شیشه الماسی نسبت به لمس نیز بررسی شود. احتمالا برای تولید نمایشگر موبایل این شیشه با مواد دیگر مانندGorilla Glass ترکیب شود.

شیشه‌های الماسی سیستم‌های نمایشی و دوربینی به وجود می‌آورد که سخت‌تر، قدرتمندتر و نازک‌تر هستند. همزمان لمس آنها نیز جالب تر خواهد بود.

درباره مهندس محسن امام

مدیر سایت آل دیجی کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار مولف کتاب خروج از ورشکستگی مالی مولف کتاب درآمد زایی با اینستاگرام عضو پیوسته انجمن بازاریابی ایران مشاور کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.