مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » دلیل پس فرستادن آیفون10

دلیل پس فرستادن آیفون10

برخی از خریداران ناراضی آیفون 10، در حال پس فرستادن گوشی به اپل هستند!

چند روز از آغاز عرضه گوشی آیفون 10 اپل می‌گذرد. اپل آیفون ایکس در این چند روز نظر برخی کاربران را شدیدا جلب کرده است، اما تعدادی دیگر از کاربران از گوشی جدید اپل ناراضی هستند.

بعد از رونمایی آیفون 10، با توجه به قیمت هزار دلاری نسخه پایه آن تحلیلگران پیش‌بینی کردند استقبال خوبی از آن نخواهد شد. بعد از کاهش فروش آیفون 8 و 8 پلاس در مقایسه با آیفون های سال 2016، علت این موضوع انتظار کاربران برای خرید گوشی آیفون 10 اپل عنوان شد؛ حدس دوم تحلیلگران درست بود، به طوری که در روز آغاز پیش فروش گوشی، طی چند دقیقه کوتاه اولین موجودی آیفون ایکس که تعداد آن 2 الی 3 میلیون دستگاه تخمین زده می‌شود به اتمام رسید.

این استقبال بی‌نظیر تکرار شد و کاربران یک هفته بعد مقابل فروشگاه‌های اپل صف بستند تا آیفون 10 را خریداری کنند. کاربران در اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی خود با شور و اشتیاق زیادی از آیفون ایکس صحبت می‌کنند، اما نظر همه آن‌ها یکسان نیست. به عنوان نمونه یکی از کاربرانی که در دقایق ابتدایی شروع پیش فروش درخواست خود را ثبت و محصول را یک هفته بعد دریافت کرده بود، از خرید خود پشیمان است.

گوشی آیفون 10 اپل

این کاربر مدعی است هدیه اپل به مناسبت دهمین سالگرد معرفی اولین آیفون، به اندازه گلکسی نوت 8 برای وی کارآمد نیست. به همین دلیل تصمیم گرفت گوشی آیفون 10 اپل را پس داده و بار دیگر از گلکسی نوت 8 استفاده کند.

در یکی از وب سایت‌های خبری، کامنت کاربری که سایر کاربران آن را به عنوان یک طرفدار پروپاقرص و قدیمی اپل می‌شناختند جنجالی شد. این کاربر طرفدار اپل به حدی از آیفون 10 مایوس شده بود که بعد از دریافت گوشی در روز جمعه دوازدهم آبان، آن را سه روز بعد پس داد. این فرد مدعی شد پیش از مراجعه او به یکی از دفاتر اپراتوری که گوشی را از طریق آن تهیه کرده است، کاربر دیگری نیز آیفون 10 خود را با فاصله‌ای کوتاه از زمان دریافت پس داده بود.

گوشی آیفون 10 اپل

بیشتر مشکل کاربران با گوشی آیفون 10 اپل بریدگی بالای نمایشگر آن است

وجود بریدگی در بردارنده سنسورها در بالاترین قسمت نمایشگر به عقیده این کاربر بسیار آزاردهنده است. دومین مشکل او با گوشی آیفون 10 اپل ژست‌های حرکتی جدید آی او اس به دلیل حذف دکمه هوم است. او بعد از گله درباره عدم بهبود کیفیت صفحه نمایش OLED گوشی آیفون 10 اپل در مقایسه با نمایشگر LCD آیفون 6 اس پیشین خود، از قابلیت انیموجی تعریف و تمجید کرد. به دلیل نبود فضای کافی در بالاترین بخش صفحه نمایش، میزان باقی‌مانده باتری به صورت درصد نمایش داده نمی‌شود و این یکی دیگر از دلایل نارضایتی این طرفدار چندین و چند ساله اپل است.

گوشی آیفون 10 اپل

کاربرانی که سال‌ها است از گوشی های آیفون استفاده می‌کنند، بیشتر از ژست‌های حرکتی جدید گله‌مند هستند، چرا که عادت کردن به آن‌ها به زمان نیاز دارد. به نظر ما یکی از دلایل پس فرستادن گوشی آیفون 10 اپل توسط کاربران ناآگاهی است؛ پرچمدار سال 2017 اپل مملو از قابلیت‌های جدید است

می‌توان با مشکل تغییر روش کار با رابط کاربری کنار آمد و مطمئنا کاربران خیلی زود به آن عادت خواهند کرد. اما مشکلاتی همچون بریدگی بالای نمایشگر حل‌نشدنی هستند. در حال حاضر حتی برخی از اپلیکیشن‌های پیش‌فرض آی او اس 11 نیز برای نمایشگر آیفون 10 بهینه‌سازی نشده‌اند، پس طبیعی است تداخل قسمت متشکل از سنسورها با اپلیکیشن‌ها در برخی مواقع غیر قابل تحمل شود.

درباره مهندس محسن امام

مدیر مجموعه آل دیجی و صدای تازه

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir