مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » بررسی و مقایسه » در خریدن گوشی همراه عجله نکنید!!!

در خریدن گوشی همراه عجله نکنید!!!

در خریدن گوشی همراه عجله نکنید. از ابتدای آذر ماه امسال که همه مردم ایران منتظر تعیین تکلیف توافق هسته ای ایران و کشورهای 1+5 بودند و با توجه به قطعی نشدن برداشتن کامل تحریمها علیه ایران، متاسفانه از 3 آذر قیمت دلار و درهم امارات در بازار ایران شیب صعودی به خود گرفت تا باز طعم خوش آرامش بوجود آمده در بازار را دستخوش تغییرات کند.

به گزارش دنیای اقتصاد روز گذشته بهای دلار برای سومین روز متوالی افزایش یافت و قیمت این ارز پس از گذشت 6 ماه از 3290 تومان عبور کرد. گروهی از فعالان، توراندازی نوسان‌گیران ارزی برای کسب سود و افزایش شایعات در بازار را عامل اصلی افزایش قیمت عنوان کردند.

در روزهای اخیر، بازار ارز شاهد افزایش حضور فعالان غیررسمی و نوسان‌گیران است. با کاهش قیمت دلار در ابتدای هفته، برخی از نوسان‌گیران، دچار ضرر و زیان شدند. پس از تمدید مذاکرات و افزایش جزئی قیمت، این گروه، در پی پوشش ضرر خود با ایجاد نوسان در نرخ ارز افتادند؛ بنابراین با بالا بردن حجم خرید خود و ایجاد شایعات در بازار ارز، سعی در بالا بردن درجه نوسانات ارز و افزایش نرخ را داشتند. رفتار نوسان‌گیران در روزهای اخیر را به‌نوعی می‌توان به توراندازی قیمتی تشبیه کرد. این فعالان با خرید ارز و نگهداری موقت آن، سطح تعادلی قیمت در بازار را به هم زده و تلاش می‌کنند ارز خود را با بالاترین قیمت ممکن به فروش برسانند تا زیان قبلی خود را جبران کنند.

بررسی عوامل عرضه و تقاضا بیانگر این است که دلیلی برای افزایش تغییرات قیمتی دلار وجود ندارد و پس از تخلیه عوامل روانی بازار، تاثیر نوسان‌گیران ارزی نیز کاهش خواهد یافت. با تمدید مذاکرات، تغییر خاصی در سمت عرضه بازار اتفاق نخواهد افتاد.

پس بنا به پیشنهاد ما اگر قصد خرید گوشی همراه برای خود دارید، فعلا دست نگهدارید تا هیجان کاذب ایجاد شده برطرف گردد.

درباره سجاد قلمبر

سجاد قلمبر هستم متولد 14 فروردین 73 دانشجوی رشته معماری در دانشگاه علمی کاربردی اهواز. توسعه دهنده وب و رابط کاربری(User Interface) و علاقه مند به طراحی گرافیک هستم و همیشه به دنبال سبک و مُتدهای جدید دیزاین. فوق العاده عاشق موزیک اینسترومنتال (بی کلام) و کارهای دَن گیبسون ، سکرت گاردن ، ونجلیس و شلتر پوینت رو دنبال میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.