مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » داستان گلکسی S3 منفجرشده در کشور ادامه دارد

داستان گلکسی S3 منفجرشده در کشور ادامه دارد

خبرهای زیادی درمورد منهدم شدن گلکسی S3 منتشر شده که در آخر، سامسونگ به این اتفاق واکنش نشان داد. اما انگار این ماجرا همچنان ادامه دارد چون صاحب این گوشی هوشمند با سامسونگ دچار مشکل شده است.

به نقل از آی تی رسان، چندی پیش خبری در ارتباط با یک گوشی گلکسی S3 منتشر شد که مالک آن ادعا می‌کرد گوشی وی در هنگام شارژ شدن، دچار حادثه شده و کاملا از کار افتاده است. پس از آن و در طی بررسی که سامسونگ از گوشی مالک (جناب آقای جمال جعفری) انجام داد، علت حادثه را عدم استفاده از باتری اصل سامسونگ دانست و در بیانیه‌ای که در اختیار این سایت قرار داد، به طور رسمی علت حادثه را فیک بودن باتری گوشی دانست.

اما مالک سامسونگ در صحبت خود نکات جالبی را عنوان می‌ کند. وی می‌گوید که سامسونگ برخلاف بیانیه‌ای که منتشر کرده، در تماس با وی تمام قطعات را اورجینال خوانده و مدعی شده که گوشی او با یک جسم خارجی دچار شکستگی شده است! صحبت وی را در ادامه مطالعه می‌کنید.

روند بررسی سامسونگ گلکسی S3 از زبان مالک

پس از درج گزارش ترکیدگی گوشی بنده در این سایت، منتظر واکنش و تماس سامسونگ بودم. البته دوستانی که قبلا چنین تجربه‌ای را داشتند، با تمسخر این انتظار را بیهوده می‌دانستند! اما بالاخره سامسونگ پس از 3 روز تماس گرفت. شماره بنده را از مدیرمحترم این سایت گرفته بودند. آنها درخواست کردند تا گوشی را به مرکز پارس مایکروتل ببرم. وقتی گوشی را تحویل دادم، در ابتدا از دادن رسید دریافت گوشی خودداری می‌کردند که با اصرار بنده رسیدی با دست خط مدیر آنجا به این‌ جانب داده شد.

سامسونگ پس از یک هفته، آن هم با تماس‌های روزانه بنده بالاخره جواب داد. البته جوابی که به صورت شفاهی دادند کاملا با بیانیه آنها متفاوت است! از آن جایی که کلیه مکالمات افراد با دفتر سامسونگ برای فعالیت های مربوط به CRM ثبت و ضبط می‌گردد، این مکالمات قابل پیگیری است.

آنچه در مکالمه شفاهی به بنده اطلاع دادند این بود: درخواست تعمیر و تعویض گوشی شما از طرف سامسونگ پذیرفته نشد! (این در حالی است که بنده هیچ گونه درخواستی مبنی بر تعمیر و تعویض نداشتم) علت ترکیدگی گوشی را جویا شدم، در جواب این جمله را گفتند: بررسی‌های کارشناسان سامسونگ نشان داده که قطعات گوشی اورجینال است و آن چه باعث ترکیدگی گوشی شده است، ضربه با یک جسم بوده است!

به ایشان عرض کردم گوشی را عودت دهند تا شکایتم را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنم، کاری که به درخواست سامسونگ چند روزی به تعویق انداختم. در پاسخ به جوابیه سامسونگ ذکر نکاتی را ضروری می‌دانم که به شرح ذیل است:

1- اگر ترکیدگی به وسیله جسم خارجی اتفاق افتاده، چرا سامسونگ در بیانیه‌اش به اصل نبودن باطری اشاره کرده است؟

2- اگر باطری اصل نبوده چرا در مکالمه صوتی به اصل بودن کلیه قطعات اشاره کرده‌اند؟

3- در مکالمه صوتی اشاره کردید که گوشی شما دارای قطعات اورجینال است ولی در چین مونتاژ شده و تحت نظر سامسونگ نبوده است که این جای تاسف دارد که چطور برند جهانی سامسونگ توانایی نظارت بر تولیدش را هم ندارد!

در پایان فقط می‌توانم اظهار خشنودی کنم که حادثه بدتری نظیر انفجار گوشی سامسونگ در جیب آن دختر چینی برای من پیش نیامد و بدین وسیله از گوشی S3 سپاسگزارم که هوشمندانه عمل کرد و در مکان و زمان بسیار مناسبی ترکید!

درباره سجاد قلمبر

سجاد قلمبر هستم متولد 14 فروردین 73 دانشجوی رشته معماری در دانشگاه علمی کاربردی اهواز. توسعه دهنده وب و رابط کاربری(User Interface) و علاقه مند به طراحی گرافیک هستم و همیشه به دنبال سبک و مُتدهای جدید دیزاین. فوق العاده عاشق موزیک اینسترومنتال (بی کلام) و کارهای دَن گیبسون ، سکرت گاردن ، ونجلیس و شلتر پوینت رو دنبال میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت عمده تماس با 06132223952