مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » جستجوي گوگل هوشمندتر وبهتر ميشود
گوگل
گوگل

جستجوي گوگل هوشمندتر وبهتر ميشود

گوگل محصول جست‌وجوی خود را با تفکرات و ایده‌های جدیدی که به تازگی طراحی و راه‌اندازی کرده است، شخصی‌تر و بهتر می‌کند. این ایده‌های جدید ابتدا روی آی.اُ.اس و اندروید و سپس روی مابقی پلتفرم‌ها اجرا خواهد شد.

ورودی کاربران، بر اساس استفاده هر شخص از سرویس‌ها و خدمات گوگل صورت می‌گیرد. عواملی که بر نمایش محتوا در ورودی تأثیر می‌گذارد شامل تاریخچه‌های جست‌وجوی کاربران، عادات تماشای یوتیوب و فعالیت‌های کوگل می‌باشد. به علاوه کاربران می‌توانند عناوینی را دنبال کنند که به آنها علاقه دارند که از جمله آنها می‌توان به سیاست بهداشت و درمان، دوچرخه حرفه‌ای و غیره اشاره کرد.

منظور از ورودی‌هایی که به‌روزرسانی‌شده‌اند، مجموعه‌ای از کارت‌هاست که بر اساس علایق هر یک از کابران، شخصی‌سازی شده است.
این کارت‌ها، اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که شامل فیلم‌های آینده مورد علاقه فرد، تریلرهای جفت در یوتیوب و مشخصات بازیگرانی است که در آن فیلم ایفای نقش می‌کنند.

همچنین اگر خبری نزدیک به پخش باشد، گوگل آن را در ورودی کاربر قرار می‌دهد و مقالات مختلفی را نیز در اختیار افراد می‌گذارد تا دیدگاه‌های مختلف خود نسبت به رویدادی که اتفاق افتاده است را بیان کنند.
هدف دیگری برای طراحی این کارت‌ها نیز وجود دارد و آن، پیدا کردن محتوای قدیمی‌ است که یک کاربر ندیده است و در صورتی که به علایق وی ارتباط داشته باشد، به وی نمایش داده می‌شود.

به عنوان مثال، اگر کسی دارد در مورد شهری مانند سیاتل مطلب می‌خواند یا مطالبی را می‌آموزد، ورودی مطالب مرتبط را نیز به وی نمایش می‌دهد.
در مجموع، این تغییرات باید به یک تجربه جدید تبدیل شود و به افراد کمک کند تا بتوانند اطلاعات مرتبط با علایقشان را پیدا کنند و نیازی به غربال مطالب روی وب نداشته باشند.

ورودی گوگل، جایگزین محتواهای مربوط به رسانه‌های اجتماعی مانند نیوز فید فیس‌بوک نیست. در واقع، ورودی گوگل شامل اطلاعاتی نیست که دوستان کاربر بدان علاقه‌مند هستند.
البته، اگر به چنین قابلیتی مجهز بود، افراد می‌توانستند به راحتی اطلاعاتی که برای بقیه مهم بود را ببینند و از این طریق به‌روز بمانند.

درباره مهندس محمد برزگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت عمده تماس با 06132223952