مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » توقف توليد آي پاد شافل توسط اپل

توقف توليد آي پاد شافل توسط اپل

شرکت اپل اعلام کرد که می‌خواهد عرضه مدل‌های آی‌پاد نانو و آی‌پاد شافل را متوقف کند. با وجود اینکه آی‌پاد شافل، یکی از مدل‌های بسیارخوب و معروف است و همواره یکی از مدل‌های شاخص محسوب می‌شده، اما به خاطر وجود مشکلاتی در طراحی، عرضه آن متوقف می‌شود، هر چند سایر محصولات اپل روند رو به رشد خود را ادامه می‌دهند.

اپل، چندین سال است که روی طراحی شافل کار می‌کند، لیکن این محصول، روندی خلاف سایر محصولات اپل دارد و ظاهراً قرار است که دیگر به بازار عرضه نشود.
در این دستگاه، صفحه نمایش، چرخ کلیک، رابط لمسی وجود ندارد و صرفاً پنج دکمه دارد که می‌توانید با استفاده از آنها موارد دلخواه خود را حتی با چشمان بسته، انجام دهید.

اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم، باید بگوییم که وقتی اپل، تولید شافل را متوقف کرد، بسیاری از افراد تصمیم گرفتند که یک مدل از آن را خریداری کنند؛ چون علاقه زیادی به آی‌پاد داشتند و می‌توان گفت که یکی از بهترین مدل‌های آی‌پاد محسوب می‌گردد.

در دنیایی که آیفون دارد به یک کامپیوتر تبدیل می‌شود، تمایل زیادی به برداشته شدن دکمه‌های فیزیکی مدل شافل مشاهده می‌شود و حتی اپل نیز این نکته را فهمیده است که مدل شافل نسل سوم بدون دکمه به سرعت به نفع مدل نسل چهارم کنار می‌رود.

درک اینکه چرا اپل، مدل شافل را کنار می‌گذارد، آسان است. علت این موضوع، این است که این محصول، امکان تبدیل شدن به سود بالقوه را ندارد. این مدل در مقایسه با آیفون یا آی‌پاد لمسی، این قابلیت را ندارد که بتواند امکانات بسیارخوبی از خود ارائه دهد.

در مجموع باید گفت که هر چند استفاده از این مدل، ممکن است احساس خاطره‌انگیزی به کاربران بدهد، ولی باید توجه داشت که به خاطر وجود دکمه‌های فیزیکی در این مدل، دوران این دستگاه‌ها ناگزیر به پایان رسیده است.

درباره مهندس محمد برزگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.