مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » بیت کوین هک شد

بیت کوین هک شد

بزرگترین شرکت استخراج ارز دیجیتال هک شد.

بیت کوین تمامی رکوردها را شکسته است. بعد از رشد 20 درصدی هفته گذشته، در کمتر از 24 ساعت قیمت بیت کوین از مرز 14800 دلار گذشت. این دلیل خوبی برای هکرهاست تا تمامی تلاش خود را برای سرقت این ارز رمزنگاری شده انجام دهند.
ازهمين رو NiceHash بزرگترین بنگاه اقتصادی استخراج بیت کوین هک شد که باعث گرديد بیش از 4700 بیت کوین به ارزش 57 میلیون دلار سرقت شود.

شگفت زده خواهید شد اگر بدانید که ارزش این بیت کوین‌ها در حال حاضر بیش از 70 میلیون دلار است. (در کمتر از 24 ساعت)

NiceHash در سال 2014 تاسیس شده و یک بنگاه اقتصادی بر پایه پردازش ابری است. این بنگاه اقتصادی مردم را از سراسر جهان به هم متصل کرده و برای ایجاد ارز دیجیتال توان پردازشی مازاد آنان را اجاره می‌دهد.

در روز چهارشنبه چندین نفر از کاربران NiceHash گزارش کردند که کیف پول بیت کوین آنان خالی شده است. این خبر به وسیله NiceHash تایید شد و بعد از آن سرویس خود را از دسترس خارج کرد و اعلام كرد که سرورهايش در دست تعمیر است.

در زمان نوشتن این خبر، سرويس NiceHash هنوز غیر فعال است و پست منتشر شده در وب سایت این شرکت این مسئله را تایید می‌کند كه “یک رخنه امنیتی در وب سایت NiceHash به وجود آمده است.” و هکرها محتویات کیف پول NiceHash را سرقت کرده‌اند.

شرکت جزئیات بیشتری درباره این حادثه امنیتی در اختیار نذاشته است اما گفته است که NiceHash فعالیت خود را در 24 ساعت آینده متوقف خواهد کرد تا دقیقا متوجه شود که چه میزان بیت کوین و به چه طریق جا‌به‌جا شده است.

با این وجود این شرکت از میزان بیت کوین سرقت شده از کیف پول مجازی مطمئن نیست. برخی از مشتریان آدرس کیف پول خود را تغییر داده‌ و از شرکت خارج کرده‌اند که میزان آن حدود 4736 بیت کوین است.

NiceHash تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده و با گزارش این حادثه به مقامات مربوطه و مراجع قضایی به سرعت همکاری‌هایی را با آنان آغاز کرده است.

شرکت به مشتریانش اطمینان داده که در اولین فرصت سرویس خود را با بالاترین پارامترهای امنیتی راه‌اندازی نماید.

شرکت NiceHash به کاربران خود توصیه کرده است رمز عبور خود را تغییر داده و در صورتی که در سرویس‌های دیگری نیز از این کلمه عبور استفاده می‌کنند، نسبت به تغییر آن اقدام نمایند.

حادثه NiceHash مهمترین حادثه مرتبط با شرکت‌های ارزدیجیتالی در ماه اخیر بوده است. حادثه مهم دیگر در ماه گذشته بود که 160 میلیون دلار ارز دیجیتال Ether از دست رفت. در ماه جولای نیز 32 میلیون دلار ارز دیجیتال Ether توسط هکرها سرقت شد.

مترجم: سینا بیات

درباره مهندس محسن امام

مدیر مجموعه آل دیجی و صدای تازه

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir