مطالب داغ
صفحه اصلی » بازی و برنامه » بازی ایرانی خروس جنگی

بازی ایرانی خروس جنگی

انتشار موفق ترین بازی موبایلی کشور در بازارهای بین المللی؛

خروس جنگی؛ نخستین بازی دانش بنیان کشور در راه بازارهای جهانی

بازی موبایلی «خروس جنگی» برای گیمرهای ایرانی نام آشنایی‌ است. این بازی از زمان انتشار با کسب جوایز متعدد در بازار گیم و اپلیکیشن کشور درخشید و از جمله غزال زرین بهترین بازی موبایل سال و بهترین بازی از دیدگاه مخاطبان را در چهارمین جشنواره‌ بازی‌ های رایانه ‌ای تهران به دست آورد.

خروس جنگی نه ‌تنها نظر مثبت منتقدان و فعالان بازی ایران را به همراه داشت، بلکه توانست با وجود تفاوت های موجود در سطح تولیدات گیم کشور و محصولات موفق خارجی، رقیب قدرتمندی برای بازی های خارجی باشد، به طوری که تاکنون حدود شش میلیون نفر از گیمرهای ایرانی این بازی را تجربه کرده اند.
خروس جنگی، نخستین بازی تولید داخل است که موفق به کسب عنوان محصول دانش بنیان شده است. موفقیت این محصول دانش بنیان، امید تازه ای در بازی سازی کشور ایجاد کرده و موجب ارتقای کیفی و کمی بازی های داخلی شده است.
خروس جنگی با مدل درآمدزایی پرداخت درون برنامه ای، از معدود بازی های ایرانی است که در کسب درآمد و ارتباط با بازار گیم کشور هم موفقیت آمیز بوده است.
حال در تجربه ای نوین، ویرایش جدید این بازی با هدف تسخیر بازار کشورهای خاورمیانه به زبان های انگلیسی، عربی و ترکی تولید شده است. بر اساس هدف گذاری انجام شده، خروس جنگی از ابتدای دسامبر ۲۰۱۶ ( یازدهم آذرماه ۹۵) در بازار کشورهای عربی و ترکیه توزیع شد و در مرحله بعد، در بازارهای شرق آسیا و آمریکای لاتین نیز توزیع خواهد شد.
انتشار بین المللی خروس جنگی گامی مهم در توسعه بازی های رایانه ای ساخت ایران است که درصورت موفقیت در این عرصه، مسیری جدید و جذاب برای صادرات گیم ایرانی ایجاد خواهد کرد.
شایان ذکر است؛ در طول دو سالی که از عرضه‌ رسمی خروس جنگی می‌گذرد، تیم تولید و پشتیبانی بازی در استودیو بازی سازی مدریک وابسته به شرکت یارا، همواره با به‌ روزرسانی‌های مختلف، پاسخ اعتماد هواداران را داده است؛ اما جدیدترین به‌ روزرسانی بازی در شرایطی عرضه می‌شود که تغییرات بنیادی بسیاری را شامل خواهد شد.
«خروس جنگی» عنوانی در سبک مبارزه ‌ای آنلاین با المان ‌های ژانر نقش‌آفرینی است و از جمله تغییرات بنیادین این نسخه می‌توان به تغییر سیستم مبارزه، اضافه شدن امکانات متفاوت به بخش اتحاد، تورنومنت و داستانی اشاره کرد. ظاهر بازی و رابط‌ کاربری آن نیز به شکلی بی ‌سابقه بهینه شده است و در حال حاضر با رابط کاربری کاملا متفاوتی رو به ‌رو هستیم.

درباره مهندس محسن امام

مدیر سایت آل دیجی کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار مولف کتاب خروج از ورشکستگی مالی مولف کتاب درآمد زایی با اینستاگرام عضو پیوسته انجمن بازاریابی ایران مشاور کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت عمده تماس با 06132223952