مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » انتشار جدول زمانی آپدیت EMUI 10.1 هواوی برای ۸ بازار جدید

انتشار جدول زمانی آپدیت EMUI 10.1 هواوی برای ۸ بازار جدید

هواوی قصد دارد آپدیت EMUI 10.1 را برای بازارهای آفریقا، آسیا، کانادا، ژاپن، آمریکای لاتین، خاورمیانه و روسیه عرضه کند. آخرین نسخه از رابط کاربری این شرکت برای گوشی‌های موبایل شامل ویژگی‌های جدیدی مثل MeeTime، دستیار هوشمند صوتی سلیا (Celia) و همچنین Multitasking است. این شرکت قبل‌تر هم جزئیاتی را درباره عرضه این آپدیت اعلام کرده بود که تنها محدود به کشورهای اروپای غربی بود. اما در برنامه‌ریزی جدید، EMUI 10.1 برای آفریقا، آسیا، کانادا، ژاپن، آمریکای لاتین، خاورمیانه و روسیه هم عرضه خواهد شد. در تصاویر منتشر شده، جدول زمانی و برنامه انتشار این آپدیت برای گوشیهای هواوی مشخص شده است.

به‌روزرسانی EMUI 10.1 ویژگی‌های جدید متعددی را به گوشی‌های هواوی اضافه می‌کند. در میان این ویژگی‌ها می‌توان به دو مورد بارز یعنی MeeTime و Celia اشاره کرد. این آپدیت شامل پنل کنترلی برای مدیریت چند دستگاه (Multi-Device) است و استفاده هم‌زمان از چند برنامه (Multitasking) را هم به طور مفید و کاربردی‌تری انجام می‌دهد.

لازم به یادآوری است که برنامه اعلام‌شده برای به‌روزرسانی‌ها، مربوط به گوشی‌هایی هستند که کاملا آنلاک شده باشند. هواوی در تمام اعلامیه‌هایی که درباره آپدیت EMUI 10.1 منتشر می‌کند، روی این موضوع تاکید ویژه‌ای دارد. بنابراین گوشی‌هایی که توسط اپراتورها قفل شده‌اند، از زمان‌بندی متفاوتی برای دریافت آپدیت پیروی می‌کنند.

همچنین تمامی دستگاه‌ها در یک زمان به‌روزرسانی را دریافت نکرده و به تدریج این اتفاق صورت می‌گیرد. به عنوان مثال، هواوی بهروزرسانی EMUI 10.1 را برای تمام دارندگان گوشی‌های nova 7i ،Mate 30 Pro 5G ،Mate 30 Pro و P40 Lite که در آفریقا و خاورمیانه هستند، در دسترس قرار داده است.

اما از سویی دیگر، این شرکت تا قبل از پایان ماه ژوئن این آپدیت را برای هیچیک از دستگاههای فعال در کانادا ارائه نخواهد کرد. علاوه بر این، گوشی‌های هوشمند لیست‌شده در جدول بالا تنها دستگاه‌هایی نیستند که به‌روزرسانی EMUI 10.1 را دریافت می‌کنند، ممکن است ارسال به‌روزرسانی سیستم‌عامل EMUI برای تمام دستگاه‌ها چند ماه طول بکشد. به‌همین دلیل، تاریخ‌هایی که در جدول به عنوان زمان شروع به‌روزرسانی درج شده، می‌تواند نشان‌دهنده زمان دقیق دریافت آپدیت EMUI 10.1 گوشی نباشد.

درباره مهندس رضا نقاش زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.