مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » افتتاح فاز سوم شبکه ملی اطلاعات و 23 پروژه جدید ایرانسل
speed
speed

افتتاح فاز سوم شبکه ملی اطلاعات و 23 پروژه جدید ایرانسل

شرکت ایرانسل روز گذشته در مراسمی در محل دفتر این شرکت در تهران از افتتاح فاز سوم شبکه ملی اطلاعات و همچنین 23 پروژه جدید این اپراتور رونمایی کرد. در این مراسم که با حضور محمو واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سید حسین هاشمی استاندارد تهران، مدیران شرکت ارتباطات زیرساخت و جمع کثیری از خبرنگاران رسانه‌های داخلی صورت پذیرفت پروژه‌های جدیدی نیز مرتبط با زیر ساخت فناوری نسل پنج یا 5G معرفی شد که از آن میان می‌توان به بهره‌برداری آزمایشی از اولین شبکه رادیویی مبتنی بر تکنیک‌های 5G اشاره کرد. در مدل نمادین تهیه شده بدین منظور که با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد 16 نقطه اتصال مختلف در شبکه از پهنای باند و سرعت یکسانی در دانلود بهره‌مند شدند.

Irancell Introduced 5G Infrastructure and 23 New Projects

علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل در ابتدای این مراسم طبق روال گزارشی از عملکرد این شرکت در زمینه‌های گوناگون ارائه کرد.

Irancell Introduced 5G Infrastructure and 23 New Projects

به گفته مدیرعامل ایرانسل در حال حاضر 85.9 درصد از پوشش جمعیتی کشور تحت گستره شبکه نسل دو این اپراتور قرار داشته و 21.7 میلیون مشترک نسل 3 و 6.5 میلیون مشترک نسل 4 در ایرانسل فعالیت می‌کنند. تعداد شهرهای دارای اینترنت نسل 4.5 ثابت یا TD-LTE اینک به 142 شهر رسیده و 227 شهر دیگر کشور نیز از شبکه پر سرعت نسل 4.5 همراه بهره می‌برند.

Irancell Introduced 5G Infrastructure and 23 New Projects

علاوه بر رشد 300 درصدی کاربران 4G و رشد 32 درصدی کاربران 3G ایرانسل در طی یک سال گذشته، تعداد کاربران نسل دوم این اپراتور نیز در این فاصله زمانی با رشد 7 درصدی همراه بوده است.

Irancell Introduced 5G Infrastructure and 23 New Projects

روند مصرف سرانه دیتا در کشور به گفته مدیرعامل ایرانسل از شهریور 93 (زمان ارائه پروانه نسل 3 و 4 و بالاتر) تاکنون در نسل سوم 4 برابر و در نسل چهارم به 10 برابر رسیده و با رشد ترافیک روزانه دیتای همراه تا 52 برابر روبرو هستیم که سهم ایرانسل از رشد سرانه دیتای همراه در این اپراتور 15 برابر بوده است.

Irancell Introduced 5G Infrastructure and 23 New Projects

دزفولی در بخش دیگری از سخنان خود به سامانه پرداخت از حساب کاربری یا DCB این اپراتور اشاره کرد که در طی آن امکان پرداخت هزینه خرید محتوای دیجیتال از حساب ایرانسلی مشترک فراهم آمده و در طی بازه زمانی یک سال گذشته 287 درصد رشد را نشان می‌دهد. در این سامانه اینک 148 برنامه کاربردی به صورت مستقیم و 10 هزار توسعه‌دهنده به طور غیر مستقیم در حال فعالیت هستند.

درباره مهندس رضا نقاش زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.