مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » اجرایی نشدن طرح رجیستری موبایل از 15 آذر

اجرایی نشدن طرح رجیستری موبایل از 15 آذر

گمرك ايران اعلام كرد،از پانزدهم آذر ماه سال جاري ثبت و دريافت شماره شناسه گوشي هاي تلفن همراه وارداتي اجرايي مي شود.

گمرك جمهوري اسلامي ايران در راستاي اجراي سياست هاي كنترل هوشمند ورود كالا به كشورو به منظور تسريع و شفاف سازي فرآيند واردات تلفن همراه،افزايش دقت در كنترل هاي گمركي، در نظر داردنسبت به ثبت و دريافت شماره شناسه گوشي هاي وارداتي اقدام نمايد.
بر اين اساس از تاريخ 15/9/94علاوه بر اظهارنامه و ليست عدل بندي، ارائه شناسه بين المللي تجهيزات موبايل (IMEI) توسط كليه واردكنندگان از طريق سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي الزامي است.
IMEI مخفف International Mobile Equipment Identity شناسه بين المللي تجهيزات موبايل بوده و كليه دستگاه هاي موبايل با قابليت اتصال به شبكه مخابراتي GSM ، داراي اين كد 15 رقمي مختص به خود مي باشند.
در اين كد ، اطلاعات مربوط به : مدل گوشي ، شركت سازنده ، كشور سازنده و … وجود داشته و گوشي هاي تلفن همراه توسط اين كد در شبكه هاي مخابراتي ثبت مي شوند.
روش هاي دريافت كد IMEI :
1- بر روي بسته بندي دستگاه تلفن همراه
2- كد IMEI عموماً در زير باتري موبايل قابل رويت مي باشد.
3- با شماره گيري #06#* در تلفن همراه كد IMEI نمايش داده مي شود.
وارد كنندگان مي توانند از طريق مراجعه به سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي به آدرس : epl.irica.ir علاوه بر ارائه اظهارنامه الكترونيك خود به گمرك ، مراحل مختلف كاري خود را بدون حضور در گمركات اجرايي پيگيري و اطلاعات مورد نياز را در اختيار گمرك قرار دهند.
گمرك ايران از كليه نمايندگان رسمي و ارائه كنندگان كالاي تجاري تلفن هاي همراه در ايران دعوت بعمل مي آورد با شركت فعال در اجراي اين طرح و ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده ، علاوه بر ساده سازي و تسريع در انجام فرآيند هاي رسمي ورود كالا به كشور ، موجبات جلوگيري از جعل ، تخلف و قاچاق كالا را فراهم نمايند.
دستورالعمل نحوه ارسال اطلاعات شناسه بين المللي تجهيزات موبايل (IMEI) به همراه ليست عدل بندي اظهارنامه متعاقباً اطلاع رساني خواهد شد.
همچنين به منظورارائه تسهيلات بيشتر ، بزودي امكان بررسي وضعيت گوشي هاي تلفن همراه از طريق سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي در اختيار عموم مردم قرار خواهد گرفت.
باز هم تاریخ اعلام شده گذشت و خبری از اجرای طرح رجیستری نشد اینبار فعالان بازار موبایل به خبر اعلام شده اهمیتی ندادند و حتی گوشیهای موجود را رجیستر نکردند و اتفاقا خبری هم نشد باید نشت و دید بالاخره این طرح اجرایی میشود یا خیر از الان نرم افزار کاران آماده کسب درآمد جدید و کپی کردن آی می بر روی گوشیها میباشند. که هر بار نا امید از درآمد جدید میشوند.

 

درباره مهندس محسن امام

مدیر مجموعه آل دیجی و صدای تازه

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir