مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » Int-Ball ربات گرد فضانورد مخصوص عكاسي

Int-Ball ربات گرد فضانورد مخصوص عكاسي

آژانس اکتشاف هوافضا ژاپن (JAXA) می‌گوید فیلم‌های ثبت شده با دوربین این روبات در لحظه هم توسط فضا نوردان و هم واحد‌های کنترلی مستقر در زمین قابل بررسی و کنترل هستند.

این توپ شناور که  Int-Ball نامیده می‌شود با تکنولوژی چاپ ۳ بعدی و بر اساس طراحی درون‌ها آماده شده است. چشمان آبی این توپ شناور بدون شک شما را به یاد انیمیشن‌های Pixar خواهد انداخت.

مهمترین ویژگی این درون شناور قابلیت کنترل کامل آن است که از طریق مرکز هوایی JAXA Tsukuba قابلیت کنترل دارد. JAXA می‌گوید این توپ شناور می‌تواند در تمام جهات حرکت کند و در لحظه تصاویر و ویدیو به صورت ۳۶۰ درجه ثبت کرده و مخابره کند.

به گفته  the japan times وزن Int-Ball حدودا ۱ کیلو گرم بوده و دارای قطر ۱۵ سانتی متر می‌باشد، تعداد ۱۲ پروانه هم توانایی حرکتی را برایش به ارمغان می‌آورند.

طبق بررسی‌های انجام شده کارایی فضانوردان حین انجام عملیات بابت ثبت تصاویر و مخابره آنها مشکلات زیادی را به همراه داشته است و برآوردی ۱۰ درصدی مبنی بر بهبود اوضاع با وجود این درون دوست‌داشتنی قابل تصور است.

طبق برنامه ریزی صورت گرفته قرار است تولید کننده ژاپنی Kibo این درون را برای آژانس بین‌المللی آماده کند.

برنامه‌های JAXA تنها به وظیفه تصویر برداری برای این درون ختم نمی‌شود و قرار است بزودی قادر به بررسی تجهیزات و مشکلات سیستم‌های موجود در ایستگاه فضایی هم از وظایف این روبات باشد!

درباره مهندس محمد برزگر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alldigi.ir