مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » گزارش Strategy Analytics از عرضه جهانی اسمارت‌فون در سه‌ماهه دوم 2017 – آیفون 7 پرفروش‌ترین دیوایس دنیا

گزارش Strategy Analytics از عرضه جهانی اسمارت‌فون در سه‌ماهه دوم 2017 – آیفون 7 پرفروش‌ترین دیوایس دنیا

مؤسسه تحقیقاتی Strategy Analytics در روز چهارشنبه 16 آگوست 2017 (25 مرداد 1396) گزارش خود را از میزان عرضه جهانی اسمارت‌فون در سه‌ماهه دوم سال 2017  طبق این گزارش، پرفروش‌ترین گوشی در فصل اخیر لقب گرفت. اسمارت‌فون نیز پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی در سه‌ماهه دوم بوده و این دیوایس به همراه ، طی فصل اخیر، آمار عرضه 19 میلیون دستگاه را به نام خود ثبت کرده‌اند. نیل ماوستن (Neil Mawston)، مدیر اجرایی مؤسسه Strategy Analytics، ضمن اعلام عرضه 360.4 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سه‌ماهه دوم، به این نکته اشاره کرد که از هر 6 اسمارت‌فونی که طی فصل اخیر در جهان عرضه شده، 1 اسمارت‌فون جزو 5 دیوایس اول در محبوب‌ترین گوشی‌ها قرار داشته است.

Apple iPhone 7 Silver

Apple iPhone 7

یوها وینتر (Juha Winter)، تحلیلگر ارشد مؤسسه Strategy Analytics، عرضه آیفون 7 طی فصل اخیر را در حدود 16.9 میلیون دستگاه برآورد کرده و این گوشی 5 درصد از کل بازار جهانی اسمارت‌فون را به خود اختصاص می‌دهد. با این حساب، آیفون 7 در حال حاضر محبوب‌ترین اسمارت‌فون دنیاست. یوها وینتر این موفقیت آیفون را به ترکیبی از عوامل مختلف از جمله طراحی کاربرپسند، اپلیکیشن‌های پشتیبان در مقیاسی گسترده و نهایتا حضور فراگیر این دیوایس در خرده‌فروشی‌ها نسبت می‌دهد. گفتنی است، عرضه آیفون 7 پلاس – با نمایشگری بزرگ‌تر و قیمتی بالاتر – 15.1 میلیون دستگاه گزارش شده و با کسب سهم 4 درصدی از بازار جهانی، رتبه دوم پرفروش‌ترین گوشی‌ها را از آن خود کرده است. پس هم‌اکنون دو مدل از 5 اسمارت‌فون پرفروش دنیا متعلق به اپل است.

نیل ماوستن، آمار عرضه جهانی گلکسی اس8 در فصل اخیر را 10.2 میلیون دستگاه اعلام نمود و یادآور شد که این گوشی 3 درصد از کل بازار را تشکیل داده و پس از آیفون‌های 7 و 7 پلاس، سومین اسمارت‌فون پرفروش دنیا محسوب می‌شود. به شکل مشابهی، گلکسی اس8 پلاس نیز با عرضه 9 میلیونی در فصل اخیر، 2 درصد از بازار را به نام خود کرده و در این رتبه‌بندی در جایگاه چهارم قرار می‌گیرد. به اعتقاد ماوستن، گلکسی اس8، به لطف طراحی جذاب و خمیده نمایشگر، مجموعه‌ای غنی از اپلیکیشن‌ها و توزیع مناسب در خرده‌فروشی‌های بسیاری از کشورها، به سرعت به محبوب‌ترین اسمارت‌فون اندرویدی مبدل شد.

درباره مهندس رضا نقاش زاده

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir