مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » کهن‌ترین قنات دنیا در گناباد

کهن‌ترین قنات دنیا در گناباد

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور گفت: قنات قصبه شهر گناباد به عنوان کهن‌ترین قنات دنیا و سرمنشأ قنات‌های یزد و کرمان است.

به گزارش ایسنا، «ولی تیموری» در حاشیه بازدید از جاذبه‌های گردشگری شهرستان گناباد بیان کرد: نشاط اجتماعی مردم گناباد، مشارکت مقام‌های محلی در زمینه آبادانی، وجود جاذبه‌های گردشگری متعدد و وجود صنعت سفال در این شهرستان نشانگر پتانسیل بسیار بالای شهرستان گناباد در زمینه گردشگری است.

وی اظهار کرد: وجود جاذبه‌های گردشگری متعدد و پتانسیل بالا امکان تبدیل شدن شهرستان گناباد به یک مقصد گردشگری جدید را فراهم کرده است و این موضوع در سیاست‌های کلی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور هم نیز وجود دارد.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور تصریح کرد: در سال‌های گذشته بازدیدها و سفرهای گردشگری بیشتر به نقطه‌های خاصی از کشور صورت می‌گرفته است که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در این خصوص سیاست توزیع سفرها به مناطق دیگر کشور برنامه‌‎ریزی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان گناباد در مسیر جاده ترانزیتی و در نزدیکی کلان‌شهری مثل مشهد مقدس واقع شده است، می‌تواند تنوعی در بحث گردشگری نیز باشد.

تیموری همچنین گفت: ابنیه تاریخی و زیبای روستای ریاب گناباد معرف معماری اصیل ایرانی است.

درباره سید شهروز پیشوا

کارشناس ارشد رسانه آل دیجی

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir