مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » کهن‌ترین قنات دنیا در گناباد

کهن‌ترین قنات دنیا در گناباد

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور گفت: قنات قصبه شهر گناباد به عنوان کهن‌ترین قنات دنیا و سرمنشأ قنات‌های یزد و کرمان است.

به گزارش ایسنا، «ولی تیموری» در حاشیه بازدید از جاذبه‌های گردشگری شهرستان گناباد بیان کرد: نشاط اجتماعی مردم گناباد، مشارکت مقام‌های محلی در زمینه آبادانی، وجود جاذبه‌های گردشگری متعدد و وجود صنعت سفال در این شهرستان نشانگر پتانسیل بسیار بالای شهرستان گناباد در زمینه گردشگری است.

وی اظهار کرد: وجود جاذبه‌های گردشگری متعدد و پتانسیل بالا امکان تبدیل شدن شهرستان گناباد به یک مقصد گردشگری جدید را فراهم کرده است و این موضوع در سیاست‌های کلی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور هم نیز وجود دارد.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور تصریح کرد: در سال‌های گذشته بازدیدها و سفرهای گردشگری بیشتر به نقطه‌های خاصی از کشور صورت می‌گرفته است که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در این خصوص سیاست توزیع سفرها به مناطق دیگر کشور برنامه‌‎ریزی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان گناباد در مسیر جاده ترانزیتی و در نزدیکی کلان‌شهری مثل مشهد مقدس واقع شده است، می‌تواند تنوعی در بحث گردشگری نیز باشد.

تیموری همچنین گفت: ابنیه تاریخی و زیبای روستای ریاب گناباد معرف معماری اصیل ایرانی است.

درباره سید شهروز پیشوا

کارشناس ارشد رسانه آل دیجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alldigi.ir