مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » پتنت جدید سامسونگ – 1 تیر با 3 نشان؛ تجمیع میکروفن، دستگاه تست الکل و قلم استایلوس
تبلت تاشو لنوو
تبلت تاشو لنوو

پتنت جدید سامسونگ – 1 تیر با 3 نشان؛ تجمیع میکروفن، دستگاه تست الکل و قلم استایلوس

طبق گزارش وب‌سایت Patently Apple در روز دوشنبه 14 آگوست 2017 (23 مرداد 1396)، اخیرا پتنتی از کمپانی سامسونگ که نشان می‌دهد این شرکت احتمال دارد اسمارت‌فونی را تولید کند که در آن قلم استایلوس، در عین انجام کارهایی که از آن انتظار می‌رود، وظایف دیگری را نیز بر عهده خواهد داشت. این اسمارت‌فون متعلق به خانواده گلکسی نوت خواهد بود. قلم استایلوس این دستگاه قابلیت خم شدن داشته و به یک سنسور گاز مجهز شده و لذا می‌تواند میزان الکل در بازدم کاربر را بسنجد (درست مثل دستگاه Breathalyzer). به‌علاوه، مدعی است که این قلم، نقش میکروفن را هم ایفا خواهد کرد. در ادامه بیشتر با این اختراع جدید آشنا می‌شویم.

Samsung Smartphone Stylus Doubles as Breathalyzer Patent

بنا بر آنچه در متن این پتنت آمده، بخش سنسور گاز، ممکن است شامل موارد زیر باشد:

– ماژول سنسوری که بتواند بازدم فرد را آنالیز کند

– یک واحد ترنسیور (فرستنده-گیرنده) کوتاه‌بُرد، که داده‌های اندازه‌گیری‌شده توسط سنسور را به بدنه اصلی دستگاه می‌فرستد

– یک باتری که انرژی الکتریکی مورد نیاز سنسور و واحد ترنسیور را تأمین نماید

– محفظه‌ای که ماژول سنسور، واحد ترنسیور و باتری روی آن سوار شوند (که این محفظه – با قابلیت چرخش – به بدنه متحرک، اتصال دارد)

طبق ایده جدید سامسونگ، حتی زمانی که کاربر در حال مکالمه بوده و از قلم استایلوس به عنوان میکروفن استفاده می‌کند، قابلیت آنالیز بازدم وی فعال است.

همانطور که در ابتدای خبر گفته شد، این اسمارت‌فون احتمالی، از رده دیوایس‌های گلکسی نوت خواهد بود، چرا که در متن پتنت آمده: «ممکن است داخل بدنه متحرک (شماره 110 تصویر زیر)، جایی تدارک دیده شود. از این رو، امکان دارد اجزایی برای اجرای وظایف مختلف، داخل بدنه متحرک قرار بگیرند. به عنوان مثال، ممکن است بدنه متحرک، به عنوان قلم استایلوس، دماسنج و … عمل کند.»

Samsung Smartphone Stylus Doubles as Breathalyzer Patent

درباره مهندس رضا نقاش زاده

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir