مطالب داغ
صفحه اصلی » تکنولوژی » همکاری نو کیا با الجی

همکاری نو کیا با الجی

تازه ترین خبرها از همکاری دو کمپانی ال جی و نوکیا حکایت می کند، نوکیا که در حال حاضر زیرمجموعه مایکروسافت محسوب می شود و تحت نام این برند به فعالیت خود در تولید گوشی هوشمند ادامه می دهد حالا همکاری جدیدی را با ال جی آغاز کرده است.

Nokia & LG

نوکیا در سال های گذشته یکی از برندهای مطرح و شناخته شده دنیای گوشی های موبایل بود، کاربران سراسر دنیا با نام این شرکت و محصولاتش آشنا بودند و شاید سرنوشت کنونی این شرکت برای کمتر کسی قابل پیش بینی بود. اما با گذشت زمان مشکلات مالی این شرکت زیاد و زیادتر شد تا جاییکه بر خلاف باور همگان بالاخره نوکیا به مایکروسافت واگذار شد. مایکروسافت بعد از خرید نوکیا تمرکز ویژه ای بر تولید گوشی هوشمند با سیستم عامل ویندوزفون قرار داده و انتظار کاربران نیز بیشتر شده است. اما از سویی دیگر نوکیا یک همکاری مشترک با کمپانی کره ای ال جی آغاز کرده است.

دو شرکت بزرگ و مطرح ال‌جی و نوکیا به تازگی از امضای یک قرارداد همکاری جدید پرده برداشتند که بر طبق آن ال‌ جی مجوز استفاده از پتنت‌های مختلف متعلق به شرکت نوکیا را خواهد داشت.

پس از این‌که مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ شرکت نوکیا را خریداری کرد، حالا ال‌ جی با امضای این قرارداد اولین شرکتی خواهد بود که مجوز استفاده از پتنت‌های نوکیا را دریافت می‌کند.

LG & Nokia

آغاز همکاری ال جی و نوکیا …

بیشتر از یک سال پیش، هنگامی که مایکروسافت اقدام به خرید نوکیا کرد، این غول دنیای فناوری همچنین حقوق استفاده از پتنت‌ های این شرکت را هم نیز با قیمتی حدود ۲.۲ میلیارد دلار از آن خود کرد.

شرکت نوکیا پس از امضای قرارداد با مایکروسافت بر اساس یکی از مفاد عهد شده، از آن زمان دیگر گوشی‌ هوشمند تولید نکرده است اما با این وجود این شرکت مالک بخش عظیمی از پتنت‌ ها و اختراعات مربوط به فناوری ۴G در طراحی تلفن‌ همراه است. به گفته نوکیا، این شرکت در حال حاضر مجوز استفاده از پتنت‌ های مربوط به فناوری‌های ارتباطی ۲G،۳G  و ۴G خود را به بیش از ۶۰ شرکت مختلف اعطا کرده است.

بر طبق گفته‌ های Ramzi Haidamus، مدیر مسئول فناوری‌ های نوکیا، “این رویکرد یک همکاری دو طرفه سودمند است. متاسفانه به دلیل محرمانه بودن مفاد این قرارداد، ما مجبوریم به بیان همین لفظ در این رابطه بسنده کنیم، اما در آینده نزدیک پس پرداخت حقوق تجاری این همکاری، اطلاعات بیشتری در این رابطه بیان خواهیم کرد.”

درباره سجاد قلمبر

سجاد قلمبر هستم متولد 14 فروردین 73 دانشجوی رشته معماری در دانشگاه علمی کاربردی اهواز. توسعه دهنده وب و رابط کاربری(User Interface) و علاقه مند به طراحی گرافیک هستم و همیشه به دنبال سبک و مُتدهای جدید دیزاین. فوق العاده عاشق موزیک اینسترومنتال (بی کلام) و کارهای دَن گیبسون ، سکرت گاردن ، ونجلیس و شلتر پوینت رو دنبال میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir