مطالب داغ

هاست چیست ؟

ضا و اطلاعات سایت شما باید بر روی یكی از كامپیوترهای میزبان که 24 ساعت متصل به اینترنت است قرار گیرد تا دیگران بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به آن دسترسی داشته باشند. در حقیقت میزبان یا هاست ، تمام یا بخشی كوچك از فضای یك كامپیوتر همیشه متصل به اینترنت است كه به مرورگرها این امكان را می‌دهد كه با تایپ دامنه شما در بخش مرورگر خود ، بتوانند به صفحات وب سایت شما دسترسی پیدا كنند و یا برنامه ای خاص را برای ایجاد آن صفحات اجرا كنند.

فضای هاست دارای یك آدرس اینترنتی منحصر بفرد بنام IP ، یك حوزه منحصــر بفرد و یك نام منحصـر بفــرد كه كامپیوتر شما را در شبكه می شناساند ، می باشد . بعبارت دیگر ، میزبانی یك سایت عبارتست از فراهم نمودن محلی مناسب بعنوان پایگاه اصلی برای ارسال و دریافت اطلاعات از طریق اینترنت که در اصطلاح فنی به آن Web Hosting گفته می شوند

ادامه مطلب

طبقه بندی: شبکه و اینترنت،
نوشته شده در تاریخ شنبه 20 مهر 1392 توسط SuP NeT
نظرات (16)
روند زندگی یک دامنه
روند زندگی یک دامنه

مرحله اول :دسترس بودن دامنه
مرحله دوم :بعد از در دسترس بودن دامنه شما می توانید از 1 تا 10 سال دامنه را ثبت کنید.
مرحله سوم:یعد از ثبت دامنه ؛ مرحله منقصی شدن دامنه فرا می رسد و ممکن است تا 45 روز در پنل شما دامنه وجود داشته باشد. که در صورت تمدید به مرحله دوم (active) باز می گردد.
مرحله چهارم:بعد از منقضی شدن و خارج شدن از پنل به مدت 30 روز در اختیار Registrar می باشد که جهت تمدید دوباره هزینه بیشتری از ناحیه Registrar از شما دریافت می شود.توجه به این نکته الزامی است که در این مرحله علاوه بر Registrar ، شرکت های که در زمینه backorder فعالیت می کنند می توانند دامنه را ثبت کنند. که در صورت تمدید دوباره به مرحله دوم باز می گردد.
مرحله پنجم:مربوط به پاک شدن دامنه می شود که آخرین شانس برای شرکت های backorder برای ثبت می باشد.که مدت این روند 5 روز می باشد.
مرحله ششم:در این مرحله 2 حالت پیش می آید که یا دامنه برای ثبت آزاد می شود و یا شرکت خاصی دامنه را می خرد . که در هر صورت روند بالا دوبار تکرار می شود.

ادامه مطلب

طبقه بندی: شبکه و اینترنت،
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 شهریور 1392 توسط SuP NeT
نظرات (0)
آگاهی از PAGE RANK وبلاگ یا وب سایتمان
آگاهی از PAGE RANK وبلاگ یا وب سایتمان
با این تفاسیر به اهمیت این سیستم گوگل پی برده اید. شاید بپرسید که چگونه می توان به نمره یا رنک وبلاگ یا وب سایت پی برد؟ برای این مهم چندین راه وجود دارد

به عنوان اولین راه می توان به سایت های مخصوصی که از جانب گوگل اداره می شوند مراجعه کرد. به عنوان مثال می توان به سایت http://www.mipagerank.com/ مراجعه کرد. با مراجعه به این سایت با وارد کردن اسم وبلاگ خود در كادر وسط صفحه از امتیاز آن در گوگل آگاه می شوید. به همین راحتی!

نرم افزارهای PAGERANK
راه دیگر نصب کردن نوار ابزار یا TOOLBAR گوگل می باشد، که برای دریافت این برنامه به سایت گوگل http://www.toolbar.google.com/ اینجا هم کلیک کنید

راه دیگر استفاده از نرم افزار PAGERANK-WEAVER می باشد. این نرم افزار به شما این قابلیت را می دهد که پیج رنک های رقیب هایتان را یک جا جمع بندی شده یا تحلیلی ببینید. به عنوان مثال شما یک کلمه کلیدی را در قسمت جستجوی این برنامه تایپ و کلیک می کنید.

کمی صبر می کنید، نرم افزار شروع به جستجو، تجزیه و تحلیل می کند. سپس به شما نتایجی را کارنامه وار می دهد. در آن ابتدا تعداد کل لینک های یافته شده و در ردیف های پایین تر تعداد تفکیکی آنها را بر حسب پیج رنک های مختلف نشان می دهد. مثلا می گوید 20 سایت با پیج رنک 6 به این کلمه یا سایت لینک داده اند.
رتبه ی آن را به شما نمایش دهد.

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 20 تیر 1392 توسط SuP NeT
نظرات (1)
معیار گوگل برای ارزیابی یا رنکینگ
معیار گوگل برای این ارزیابی یا «رنکینگ»، لینک ها، اسم ها و اعتبار شما نزد دیگر صفحات اینترنت می باشد و بر اساس نمره یا رنک(RANK) مخاطبانتان و تعداد آنان، اهمیت شما را مشخص می کند. این ارزیابی ثابت نمی باشد، در واقع گوگل هر چند ماه یک بار در اینترنت جستجو (SURF) می کند و رنک صفحات را کم و زیاد می کند.

RANK یك صفحه می تواند از 0 تا 10 باشد و معمولا با نمادی به این شكل نمایش داده می شود.

سایت ها و وبلاگ ها پیج رنک های مختلفی دارند. معتبرترین سایت‌های اینترنتی اعم از گوگل، یاهو، بی بی سی، W3.ORG، نیویورک تایمز، MSN، بلاگر و چندین و چند سایت دولتی و غیر دولتی دیگر دارای نمره 9 یا 10 می باشند که دارنده بیشترین رنک پیج در اینترنت می باشند.

PAGE RANK چه کاربردی دارد؟
اینکه PAGE RANK به چه دردی می خورد !! ساده است ، رتبه بندی گوگل بر اساس آن صورت می‌گیرد.

سوال این است ، پس از یک درخواست کلمه کلیدی از گوگل ، آدرس وب سایت‌ها و صفحات دیگر چگونه نمایش داده می شود، جواب راهگشا است ، براساس PAGE RANK یا رتبه هر صفحه اینترنتی که شامل نتیجه جستجو می شود.

فرض کنید صفحهA دارای رنک2، صفحه B عدد 6 و C نمره 4 را داراست ، کلمه یزد در تمام صفحات بعنوان کلمه کلیدی لحاظ شده است

یک کاربر کلمه یزد را جستجو می کند در میان آدرس صفحات یافته شده صفحات A, B , C لحاظ می شود اما گوگل ابتدا B بعد صفحه C و در نهایت A را نمایش می دهد ، پس رنک گوگل در جستجو ها حرف اول را می‌زند.

ادامه مطلب

طبقه بندی: شبکه و اینترنت،
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 خرداد 1392 توسط SuP NeT
نظرات (0)
مالتی مدیا چیست؟

محصولات مالتی مدیا یا چند رسانه ای به طور کلی به سه قسمت عمده تقسیم می شوند:
آموزشی: در این نوع از مالتی مدیا یا چند رسانه ای از تمام قابلیت ها برای تولید یک نرم افزار آموزشی استفاده می شود. و در فضایی جذاب و متنوع در این گونه از نرم افزار ها سعی می شود مفاهیم آموزشی به صورت تعاملی به مخاطبان آموخته شود.
تبلیغاتی: در ابتدا تبلیغات یا رساندن صدای خود به مخاطبان خاص را در نظر بگیرید. لذا در همین راستا با بهره گیری از قابلیت های کامپیوتر می توان از طرق مختلف از قبیل استفاده از عناصر دیداری وشنیداری مانند: انیمیشن، صوت، عکس و … به هدف مطلوب دست یافت.
کاربردی: نرم افزارهای کاربردی از قبیل پخش کننده های صوتی و تصویری، برای ساخت خود دارای تعریف های استانداردی هستند. اما با توجه به این مطلب می توان برای ایجاد فضایی متنوع، خلاقانه، کاربردی و بهینه از قابلیت های ارائه شده توسط تکنولوژی محصول چند رسانه ای سود جست.
چرا استفاده از مالتی مدیا پیشنهاد می شود؟
1.عدم محدودیت در فضای مورد نیاز به جهت قرار دادن مستندات مورد نظر
2.کاهش حجم محصولات تولیدی به لحاظ فیزیکی
3.تلفیق رسانه های گوناگون با یکدیگر (تصویر، فیلم، صوت، متن)
4.قابلیت توسعه و تغییر محصولات تولید شده در کمترین زمان ممکن
5.قابلیت ارائه متمرکز مطالب و مستندات و یا هر نوع داده دیگر در قالبهای سامان یافته به مخاطبان
6.فراهم کردن محیطی جذاب و مطابق با نیازهای مخاطبان و کاربران
7. قابلیت ایجاد ارتباط بین رسانه های ارتباطی از قبیل سایت های اینترنتی وخروجی های متفاوت از نرم افزار های دیگر
9.کاهش هزینه های تبلیغاتی به همراه بازدهی بیشتر نسبت به رسانه های سنتی به علت محدودیت بسیار کمتر در میزان حجم داده های اطلاع رسانی
10.قابلیت تهیه رونوشت و چاپ از مطالب ارائه شده متناسب با نیاز کاربران
11.قابلیت نشر محصولات چند رسانه ای در تمام جهان با استفاده از اینترنت و با صرف هزینه ای اندک بدون محدودیت در تعداد کاربران.
12.قابلیت شبیه سازی عناصر مورد نیاز به صورت سه بعدی
13. قابلیت انتقال مطالب به صورت روان تر و قابل فهم تر در محصولات چندرسانه ای.
تکنولوژی محصول مالتی مدیا از جدیدترین تکنولوژی های ارائه شده برای ارائه مطالب و تبلیغات در عرصه کامپیوتر می باشد و به علت استفاده از رسانه های گوناگون دیداری و شنیداری و برخورداری از پویایی و افکت های زیبا و جذاب گرافیکی و ویدوئی به آسانی با کاربران ارتباط برقرار می کند و قادر است تا محیطی کاملاً تعاملی را فراهم نماید تا در ضمن سرعت بالاتر در انتقال مطالب به جذب مخاطب برای ارائه بهتر مطالب خود دست یافت

ادامه مطلب

طبقه بندی: در مورد کامپیوتر …،
نوشته شده در تاریخ جمعه 3 خرداد 1392 توسط SuP NeT
نظرات (0)
تصاویری از سرقت
تصاویر زیر در تاریخ 92/01/18 در لوازم التحریری در مشهد رخ داده .در این تصاویر سرقت تلفن همراه با ظرافت بسیار انجام شده که برای نشان دادن و جلوگیری از تکرار چنین سرقتهایی این تصاویر را در وبلاگ خود قرار دادم.اگر کسی توانست هویت سارق را شناسایی کند، اطلاعات خود را از طریق همین وبلاگ بصورت پیام قرار دهد و یا حداقل درخواست می کنم به انتشار این عکسها در اینترنت اقدام کند تا شاید بتوان کمکی به دستگیری این فرد کرد تا کمتر شاهد چنین اقداماتی باشیم.

برای دسترسی به تصاویر آدرس لینک را در قسمت آدرس بار مرورگر خود کپی کنید

http://uplod.ir/y1mu3mrafyvy/13.jpg.htm
http://uplod.ir/usnaih3t42rt/46.jpg.htm
http://uplod.ir/bw5u7awjx0z0/47.jpg.htm
http://uplod.ir/ldjjj62vdiwa/12.jpg.htm
http://uplod.ir/9bd6rfqpowkh/50.jpg.htm
http://uplod.ir/p6vqb4x0mmnd/53.jpg.htm

ادامه مطلب

طبقه بندی: تازه ها،
نوشته شده در تاریخ جمعه 20 اردیبهشت 1392 توسط SuP NeT
نظرات (0)
ups چیست؟
مخفف عبارت Uninterruptible power supply ، به معنای منبع تغذیه غیر قابل قطع است.
در حقیقت UPS یك باتری است، اما باتری كه فقط در زمان های خاص، یعنی در زمانی كه مشكلی برای تغذیه وسایل الكتریكی ایجاد می شود و ولتاژ ورودی آنها از حدود معینی بالاتر یا پایین تر می رود، انرژی الكتریكی مورد نیاز آن وسایل را تأمین كرده، بدین وسیله، آنها را از شر مشكلات ناشی از افت و افزایش ولتاژ، خلاص می كند.
زمانی كه تغییری ناگهانی در منبع تغذیه ایجاد می شود، UPS خود به خود روشن می شود. برق ورودی آن وسیله را قطع كرده، خودش شروع به تغذیه آن از طریق انرژی ذخیره شده در خود می كند.
این تغییر ناگهانی علاوه بر تغییر ولتاژ، شامل تغییرات فركانس و نیز به هم خوردن هارمونی ولتاژ هم می شود. در واقع UPS یك محافظ برای جلوگیری از از دست دادن داده ها و نیز خسارات ناشی از این تغییرات است، البته واضح است كه UPS فقط می تواندبه عنوان یك منبع موقت عمل كند.
UPS قابل برنامه ریزی هم هست. به این ترتیب كه می تواند تجهیزات متصل به آن را خاموش كرده، آنها را در برابر تغییرات ناگهانی برق محافظت كند.
هم اكنون فناوری ساخت UPS روز به روز در حال پیشرفت است و شركتهای زیادی سعی در طراحی و تولید UPSهای جدید، با خصوصیات برتر می كنند

ادامه مطلب

طبقه بندی: در مورد کامپیوتر …،
نوشته شده در تاریخ جمعه 20 اردیبهشت 1392 توسط SuP NeT
نظرات (0)
کارهایی که باید بعد از نصب اوبونتو ۱۰.۰۴ انجام دهید
کارهایی که باید بعد از نصب اوبونتو ۱۰.۰۴ انجام دهید – نصب نرم‌افزارهای چت + یک ترفند

در این نوشته به سراغ نصب و راه اندازی نرم‌افزارهای چت و پیغام‌رسان می‌رویم.

پیغام‌رسان

ادامه مطلب

طبقه بندی: شبکه و اینترنت،
نوشته شده در تاریخ جمعه 27 بهمن 1391 توسط SuP NeT
نظرات (0)
راهنمای اتصال به اینترنت ADSL‌ در اوبونتو
یکی از ساده‌ترین کارها در سیستم‌عامل گنو/لینوکس و به طور خاص توزیع اوبونتو ایجاد کانکشن برای اتصال به اینترنت ADSL است. اگر نام کاربری و رمز عبور در مودم ADSL شما از قبل تنظیم شده باشد و DHCP در مودم شما فعال باشد، در اوبونتو اصلا نیازی به تنظیمات نیست. وقتی سیستم‌عامل راه‌اندازی می‌شود به طور خودکار کارت شبکه آی‌پی خود را از DHCP دریافت و به اینترنت متصل می‌شود.

ادامه مطلب

طبقه بندی: شبکه و اینترنت،
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 12 بهمن 1391 توسط SuP NeT
نظرات (0)
تگ رنگی چیست؟

به دنیای پیرامون خود نگاه کنید، در روزنامه‌ها آدرس سایت روزنامه چاپ می‌شود و از خوانندگان خواسته می‌شود که وارد سایت شوند و از امکانات سایت استفاده کنند یا در آنجا نظر بگذارند. روی اعلانات و آگهی‌هایی در و دیوار معابر هم شماره موبایل و تلفن و آدرس سایت‌های مؤسسات و اشخاص نوشته شده است، روی کارت‌های ویزیت هم همین طور.

در همه این موارد، صاحب روزنامه یا آگهی‌دهنده یا ارائه‌کننده کارت ویزیت دوست دارد که مخاطبش هر چه زودتر به سایتش برود یا با او تماس بگیرد.

ا

ادامه مطلب

طبقه بندی: در مورد کامپیوتر …،
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 19 مرداد 1391 توسط SuP NeT
نظرات (14)
(تعداد کل صفحات:20) 1 2 3 4 5 6 7 …

سخن روز

درباره مهندس رضا نقاش زاده

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir