مطالب داغ
صفحه اصلی » موبایل و تبلت » بررسی و مقایسه » مقایسه دوربین گلکسی اس 6 با آیفون 6 پلاس

مقایسه دوربین گلکسی اس 6 با آیفون 6 پلاس

مقایسه دوربین گلکسی اس 6 با آیفون 6 پلاس

Galaxy S6 review

سامسونگ گلکسی اس6 تاثیرگذارترین تلفن همراهی است که این شرکت تا کنون ساخته است. قسمت اعظمی از این تاثیرگذاری به دلیل دوربین با کیفیت این دستگاه است. این دوربین به راحتی می تواند برترین دوربین سرزمین انرویدی ها لقب بگیرد اما در مقابل به آیفون چطور؟ در این مطلب مقایسه دوربین گلکسی اس6 و آیفون 6 پلاس را به روایت TheVerge با هم مرور خواهیم کرد.

دوربین گلکسی اس6 سریع و قابل اعتماد است و تصاویر بسیار خوبی را ثبت می کند. برای مشخص کردن برترین دوربین موبایل می بایست مقایسه ای بین دو مدعی دو سرزمین اندروید و iOS داشت. به نظر شما کدام یک برتر است؟ با مقایسه نمونه های ثبت شده توسط این دو دستگاه، پاسخ بسیار آسان است:

تصاویر بالایی متعلق به گلکسی اس 6 و تصاویر پایینی متعلق به آیفون 6 پلاس است:

Galaxy S6 camera sample (1)iphone 6 plus camera sample (1)Galaxy S6 camera sample (2)iphone 6 plus camera sample (2)Galaxy S6 camera sample (3)iphone 6 plus camera sample (3)Galaxy S6 camera sample (4)iphone 6 plus camera sample (4)Galaxy S6 camera sample (5)iphone 6 plus camera sample (5)Galaxy S6 camera sample (6)iphone 6 plus camera sample (6)Galaxy S6 camera sample (7)iphone 6 plus camera sample (7)همانطور که می بینید تصاویر گلکسی اس 6 کمی رو گرمی می زند و البته عملکرد در نور کم برتری گلکسی اس 6 مشهود است. البته انتظاری جز این هم نداریم زیرا میزان گشودگی دیافراگم دوربین اصلی گلکسی اس 6 برابر f/1.9 است که البته این بی نظیر است.

تمام تصاویر بالا در حالت HDR خودکار ثبت شده است و عملکرد هر دو دستگاه بسیار نزدیک به هم ارزیابی می شود. اما موردی که The Verge از یاد برده است، بررسی اختلاق جزئیات در کراپ 1:1 به همان 100٪ است. البته در ویدیو بررسی گلکسی اس 6 و اس 6 اج که امروز صبح با هم دیدیم، گوشه ای از کراپ 100٪ را نشان می داد که برتری قاطع با گلکسی اس 6 است، چرا که این دستگاه تصاویر 16 مگاپیکسلی را ثبت می کند اما آیفون 6 پلاس تصاویر 8 مگاپیکسلی!

نظر شما درباره رقابت دروبین گلکسی اس 6 با آیفون 6 پلاس چیست؟ کدام یک را برترین می دانید و دلیلتان برای این سخن چیست؟ کیفیت دوربین در انتخاب شما چقدر تاثر خواهد داشت؟

درباره سجاد قلمبر

سجاد قلمبر هستم متولد 14 فروردین 73 دانشجوی رشته معماری در دانشگاه علمی کاربردی اهواز. توسعه دهنده وب و رابط کاربری(User Interface) و علاقه مند به طراحی گرافیک هستم و همیشه به دنبال سبک و مُتدهای جدید دیزاین. فوق العاده عاشق موزیک اینسترومنتال (بی کلام) و کارهای دَن گیبسون ، سکرت گاردن ، ونجلیس و شلتر پوینت رو دنبال میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir