مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » رقیب جدید سیستم عامل اندروید

رقیب جدید سیستم عامل اندروید

سیستم عامل جدیدی وارد دنیای فناوری شده که برنامه ریزی های جالبی برای رقابتش درنظر گرفته است و رقیب اصلی خود را سیستم عامل اندروید گوگل معرفی کرده که می خواهد جایگاه این سیستم عامل را در این بازار از آن خود کند.

این سیستم عامل با نام سیانوژن معرفی شده است و مدیرعامل کمپانی تولیدکننده این سیستم عامل در همایشی که در امریکا برگزار کرده بود، درمورد روش های رقابت خود و بدست آوردن کنترل کامل سیستم عامل اندروید و مهمترین چیز، طراحی سیستم عاملی اندروید بدون گوگل مطالبی را بیان کرد.

یکی از هدف های طراحان سیانوژن این است که بازار فناوری را از دست سیستم‌ عامل اندروید وابسته به گوگل خارج کند. سیانوژن از Firmware های اندروید با قابلیت سفارشی‌ سازی می باشد که از قابلیت‌ های آن می‌ توان به کدنویسی ساده جهت سرعت بخشیدن به سیستم‌ عامل، شخصی‌سازی‌ های فراوان، رابط کاربری پویا و امنیت بالا اشاره کرد.

طراحان این سیستم عامل، عده ای از کارکنان سابق گوگل هستند و  سعی دارند تا نسخه‌ جدید اندروید خود را به مراحل مختلفی ارتقا دهند و توسعه دهندگان و تولیدکنندگان دستگاه‌ های اندرویدی می‌ توانند از این پلت فرم به صورت رایگان استفاده کنند.

این کمپانی همچنین طی 18 ماه آینده، فروشگاه نرم‌ افزاری سیستم عامل سیانوژن خود راه اندازی می کند.

درباره سجاد قلمبر

سجاد قلمبر هستم متولد 14 فروردین 73 دانشجوی رشته معماری در دانشگاه علمی کاربردی اهواز. توسعه دهنده وب و رابط کاربری(User Interface) و علاقه مند به طراحی گرافیک هستم و همیشه به دنبال سبک و مُتدهای جدید دیزاین. فوق العاده عاشق موزیک اینسترومنتال (بی کلام) و کارهای دَن گیبسون ، سکرت گاردن ، ونجلیس و شلتر پوینت رو دنبال میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir