مطالب داغ
صفحه اصلی » متفرقه » تفاوت محافظ‌ صفحه شیشه‌ای با پلاستیکی چیست؟

تفاوت محافظ‌ صفحه شیشه‌ای با پلاستیکی چیست؟

صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید از آنها در برابر صدمه محافظت شود، به همین دلیل شرکت‌های سازنده از فناوری‌هایی مثل گوریلا گلس استفاده می‌کنند تا احتمال آسیب دیدن نمایشگر را به حداقل برسانند. با اینکه در حال حاضر گوریلا گلس 4 یکی از پیشروترین فناوری‌ها در صنعت شیشه‌های محافظ است، در برابر خش و شکسته شدن صددرصد مقاوم نیست؛ درنتیجه بسیاری از کاربران تصمیم می‌گیرند محافظ‌ صفحه‌ جداگانه‌ای روی دستگاه خود نصب کنند.

در بازار دو نوع محافظ صفحه نمایش (شیشه‌ای و پلاستیکی) وجود دارد که برای استفاده در انواع دستگاه‌ها ساخته می‌شوند. اما کدام یک از این دو انتخاب بهتری برای نصب و محافظت از نمایشگرهاست؟ در ادامه به معرفی 5 تفاوت محافظ‌های شیشه‌ای و پلاستیکی صفحه نمایش می‌پردازیم.

وضوح:محافظ‌های پلاستیکی تا حدی در انتقال نور و رنگ ابهام ایجاد می‌کنند، اما نمونه‌های شیشه‌ای به دلیل اینکه جنس صاف‌تر و روشن‌تری دارند، کیفیت نمایشگر را حفظ می‌کنند و در انتقال نور و تصویر افت کمتری احساس می‌کنید. پس اگر حفظ کیفیت نمایشگر، مخصوصا اگر QHD باشد، برایتان مهم است، محافظ شیشه‌ای انتخاب بهتری برای استفاده شما خواهد بود.

قیمت:مهم‌ترین مزیت محافظ‌های پلاستیکی قیمت ارزان آنهاست. در حال حاضر محافظ‌های شیشه‌ای مرغوبی که در بازار وجود دارند با قیمت بالایی به فروش می‌رسند، در حالی که با پرداخت چند درصد از هزینه آنها می‌شود نیم دوجین محافظ پلاستیکی تهیه کرد.

تاچ:به دلیل اینکه شیشه سطح صاف و نرمی دارد، هنگام لمس کردن و کار با آن احساس بهتری به شما دست خواهد داد که موجب می‌شود حرکات انگشت به راحتی روی دستگاه صورت بگیرد. اما جنس پلاستیک اندکی چسبناک است و به راحتی شیشه نمی‌شود با آن کار کرد و حس خوبی گرفت.

درباره محمد عیدی پور

کارشناس نرم افزار موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

alldigi.ir