مطالب داغ
صفحه اصلی » اخبار » کسب و کار » اپل چین را پاک تر میکند
green_energy_technology-600x277

اپل چین را پاک تر میکند

اپل در حال راه اندازی برنامه های جدید در چین برای ترویج انرژی پاک است

green_energy_technology-600x277

اپل عملیات خود را در پکن در دو برنامه جدید با هدف تولید انرژی پاک و کاهش 100٪ انتشار کربن، با همکاری شرکای خود را در چین خبر داد. در حال حاضر برنامه ای چیده شده که بیش از 20 میلیون تن آلودگی گازهای گلخانه ای در این کشور، معادل مصرف حدود 4 میلیون وسیله نقلیه  است که باید تا سال 2020، اجتناب کنند.

اپل همچنین اعلام کرد که ساخت و ساز در 40 مگاوات از پروژه های خورشیدی در استان سیچوان در حال حاضر کامل. این تاسیسات خورشیدی تولید بیش از مقدار کل برق استفاده شده توسط اپل ادارات و فروشگاه های خرده فروشی در چین را تامین کرده و همچنین اپل نیازمند ساخت عملیات کربن خنثی در چین است.

“تغییر آب و هوا یکی از چالش های بزرگ زمان ما است، ” تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل است. ” گذار به اقتصاد سبز جدید نیاز به نوآوری، جاه طلبی و هدف دارد. اما ما اعتقاد داریم که در کل جهان بهتر از ما را مبتوان یافت و امیدواریم که بسیاری از تامین کنندگان دیگر، شرکا و شرکت های دیگر در این تلاش مهم به ما بپیوندید.

اپل یطور قابل توجهی گسترش سرمایه گذاری انرژی پاک خود را در چین شروع کرد. اپل قصد دارد برای ساخت بیش از 200 مگاوات از پروژه های خورشیدی در شمال، شرق و جنوب مناطق شبکه ی چین، که معادل انرژی های بیشتر از 265،000 خانه چینی در یک سال استفاده می شود تولید کند و این شروع به جبران تامین انرژی در زنجیره  اپل می شود .

اپل در حال راه اندازی یک ابتکار جدید با شرکای خود به تولید و تبدیل شدن به انرژی کارآمد تر و به استفاده از انرژی پاک برای عملیات خود است. اپل همکاری با تامین کنندگان در چین به نصب بیش از 2 گیگاوات انرژی جدید پاک در سال های آینده خبر داد.

اپل نیز بهترین شیوه ها در تهیه انرژی پاک و ساخت پروژه های انرژی های تجدید پذیر با کیفیت بالا به اشتراک گذاری و ارائه سبب کمک به برخی از تامین کنندگان در مناطقی که بهره وری انرژی، هدایت نظارتی و ایجاد مشارکت قوی را به پروژه های جدید انرژی پاک به چین داشته اند، اجرایی کرده است.

به عنوان بخشی از برنامه اپل صنعت پیشرو فاکسکان 400 مگاوات انرژی خورشیدی، با شروع در استان هنان استارت زد؛ فاکسکان قرار است برای تولید انرژی به عنوان انرژی بسیار پاک با کارخانه Zhengzhou که در آن به مصرف انرژی در تولید نهایی از آی فون شود، متحد شود.

ما مشتاقانه در این ابتکار با اپل هستیم. ما امیدواریم که شرکت های ما مشترکا” یک چشم انداز برای پایداری دارند و این پروژه انرژی های تجدید پذیر به عنوان یک کاتالیزور برای ادامه تلاش و ترویج یک اکوسیستم سبز در صنعت ما و فراتر از آن خدمت می کنند. تری گو، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت فاکسکان گروه تکنولوژی گفت: «پایداری یک ستون اصلی در استراتژی های Foxconn است و ما به سرمایه گذاری در تولید انرژی سبز متعهد است.”

مسئول حفاظت آب و هوا، رانندگی و انرژی پاک در موضوع تعهد اپل به چین گفت: این پروژه فراتر از عملیات اپل در چین برای کمک به تامین ما از انرژی های تجدید پذیر پاک بوده است.

اپل گامهای مهمی برای حفاظت از محیط زیست با انتقال از سوخت های فسیلی به انرژی پاک برداشته است. امروز این شرکت تأمین انرژی 100 درصد از عملیات خود را در چین و ایالات متحده و بیش از 87 درصد از عملیات در سراسر جهان خود را، با انرژی های تجدید پذیر گسترش داده است.

اپل در چین
اپل شامل 19 دفاتر شرکت های بزرگ و 24 فروشگاه های خرده فروشی بزرگ در چین است که به طور مستقیم به کارگیری 10،000 نفر کارمند که در مجموع اپل به حمایت و ایجاد بیش از 4.4 میلیون شغل در چین کمک کرده است، از جمله حداقل 1.4 میلیون شغل ایجاد شده که توسعه دهنده نرم افزار های iOS و دیگر مواضع مربوط به اکوسیستم های  iOS بوده است.

توسعه دهندگان در چین بیش از 4 میلیارد $ از طریق فروش در سراسر جهان از برنامه های اپل استور، با بیش از نیمی از این مبلغ پرداخت شده در 12 ماه گذشته به تنهایی به دست آورده اند.

درباره مهندس محمد ندری

تحصیلات:کارشناسی الکترونیک دارای مدرک آکادمی شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت عمده تماس با 06132223952